Najdete nás na Facebooku


Články
Olejová miniškola

Olej – nezbytná součást každé kuchyně a také zdraví prospěšná surovina (kritici zatím neprotestují, ještě neví, že myslím ty kvalitní, samozřejmě :-)) by neměla chybět v žádné domácnosti.

Rafinovaný ať si nechají!

U nás se k výrobě oleje nejčastěji používají dva způsoby. Tím prvním, bohužel častějším, je rafinace. Jedná se prvotně o čištění oleje od toxických látek. Od organických rozpouštědel, s jejichž pomocí jsou oleje extrahovány. Úmysl dobrý, ale… Během tohoto čištění odchází z olejů také ty látky, které jsou pro naše zdraví tak cenné. Rafinovaný je tedy absolutně čistý, ale ve výsledku to pro nás žádné pozitivum nemá, jelikož je prakticky mrtvý na všechny cenné a zdraví prospěšné látky. Rafinace se navíc neprovádí ryze přírodním způsobem, i když se nám to někteří výrobci snaží nenápadně podsouvat. K tomuto postupu je zapotřebí docela solidní dávka chemie…


Oproti tomu druhý způsob, tedy lisování za studena, nám uchrání vzácné vitaminy, nenasycené mastné kyseliny a ostatní cenné látky v oleji obsažené. Určitě je dobré zmínit také přírodní aroma, které při lisování za studena zůstane. Sečteno a podtrženo, tento postup zachovává maximum zdraví prospěšných látek, protože se obejde bez vysokých teplot a následné rafinace. Jedinou nevýhodou lisování za studena je malý výtěžek lisování. Rafinace umožňuje daleko vyšší výtěžek a bohužel je tedy u nás populárnější. Rafinované oleje jsou velice rafinované – vědí totiž, že jejich výroba je méně nákladná a výrobci tak mají „za málo peněz hodně muziky“. A spotřebitelé vlastně rovněž. Rafinované oleje jsou logicky levnější než ty za studena lisované. Přesto si troufám tvrdit, že v tomto případě, stejně jako v případě všech základních, tudíž často používaných potravin, je hodno sáhnout hlouběji do peněženky. Je to investice, která se nám vrátí. Co je cennější než pevné zdraví??? Jasně že nic!


Oleje vybírejte podle toho, k čemu je chcete používat. U nás jsou nejrozšířenější oleje slunečnicové, olivové a řepkové. Na paty jim šlapou také oleje olivové.

Olivový olej

Používán v gastronomii, kosmetice a farmaceutickém průmyslu. Díky obsahu vitaminu E a nenasycených mastných kyselin je jeho konzumace považována za zdraví prospěšnou. Slouží hlavně jako prevence onemocnění srdce a krevního oběhu. Na olivový olej by měl přejít i ten, kdo má zvýšenou hladinu cholesterolu. Nahrazuje totiž ostatní tuky. Jeho přínos je podle některých odborníků nutno hledat také v prevenci proti rakovině! Ovšem pozor! Chcete-li olivový olej bez obav používat jak ve studené, tak v teplé kuchyni (je mýtus, že na olivovém oleji se nemá smažit. To už by Italové asi nebyli :-) Smažte bez obav, ovšem pouze na tom prvotřídním!)

Pár tipů při koupi olivového oleje:

 • Oleje s označením „extra virgin“ jsou ideální pro studenou kuchyni.
 • Pro teplou kuchyni bohatě postačí o třídu nižší, ale pořád kvalitní panenský olej. Důvod je prostý: extra virginu je na smažení škoda :-).
 • Víte, co znamená pojem „Pomace“ nebo „Sansa“, objevující se často na obalech olejů? Zní to tak pompézně, že… Ale nejedná se o nic jiného, než o upozornění, že tento olej je vyráběn z pokrutin, laicky řečeno z olivového odpadu (to, co zbyde z lisování panenských olejů). Takové oleje jsou levné a oblíbené, ale absolutně nekvalitní a ve zdravé kuchyni nemají co dělat.
 • Z regálu si vybírejte raději oleje uchovávané ve skleněných tmavých lahvích. Ty plastové mohou olej znehodnotit a ty v čirých obalech, byť skleněných, rovněž. Olej má být uchováván mimo dosah světla.
 • Zajímat by vás mělo datum lisování (čím mladší, tím lepší, nikdy neberte oleje s lisováním starším než dva roky), výše acidity (čím nižší, tím kvalitnější olej je. Extra panenské oleje mají nejvyšší aciditu kolem 0,8 %, ty nejkvalitnější 0,2 %) a odrůda oliv.

Slunečnicový olej

Všichni ho dobře známe, proto se na něj podíváme z hlediska kosmetického. Je jedním z nejpoužívanějších olejů na světě. Podporuje prokrvení pokožky, hojí ekzémy, také vládne vysokým obsahem vitaminu E, tudíž výborně regeneruje. Pomůže též v boji se suchou či zanícenou kůží, posílí nehty a vlasy. Obsahuje vitaminy skupiny B, které pomáhají posilovat nervy, tlumit nespavost, nervozitu a stres. Že by olej pro neurotiky??


Tip: Každodenní vyplachování úst slunečnicovým (ale i olivovým) olejem pomáhá detoxikovat a celkově posilovat organismus. 1 PL oleje vložte do úst a „pucujte“ jím ústní dutinu podobně, jako když kloktáte slivovicí. Olej bude postupně žloutnout až bělat – pak ho vyplivněte a ústa vypláchněte. Nepolykejte!

Řepkový olej

Svým složením i léčivými účinky se velmi podobá oleji olivovému. Obsahuje velice málo nasycených mastných kyselin a naopak velmi mnoho nenasycených mastných kyselin. Je rovněž velice vhodný k péči o pokožku.

Sójový olej

V sójovém oleji je zastoupena kyselina linolovoá a vysoký podíl lecitinu. Je vhodný pro kardiaky, osoby s vysokým cholesterolem, diabetiky. Je velmi lehce stravitelný. Podporuje funkci nervového systému, příznivě působí na udržení pozornosti a stimuluje činnost mozku. Dámy jistě ocení, že chrání pokožku a podporuje obnovu buněk.

Lněný olej

Kromě toho, že opět příznivě působí na srdce a cévy, pomáhá při onemocnění žaludku a střev, velmi účinně působí při zácpě, zmírňuje menstruační bolesti a posiluje imunitu. A pozor, při aplikaci na vlasy pomáhá v boji proti lupům!

Dýňový olej

Doporučuje se při různých onemocněních močové soustavy či při problémech s prostatou. Udiví vás i svými protizánětlivými účinky. Celkově podporuje zdravý vývoj našeho organismu. Těhotné dámy jistě nenechají bez povšimnutí jeho skvělé účinky na strie. A kdo to ještě neví, tak připomínám: Dýňová semínka jsou nejen afrodiziakum, ale také podporují mužskou plodnost.

Konopný olej

Je protizánětlivý a protikřečový! Díky obsahu látky cannabidiol. Použít jej lze při hojení popálenin a ran, účinně bojuje s lupenkou, ekzémy, akné a mírní svědění. Olej se získává ze semen konopí a neobsahuje THC (pouze v zelených částech rostliny). Nemá vedlejší účinky a je vhodný i pro děti.

Makový olej

Chlubí se vysokým obsahem vápníku, hořčíku a železa. Je používán jako podpůrný prostředek při osteoporóze. Tlumí bolesti a svalové křeče a je výborným pomocníkem při pálení žáhy. Zklidňuje nervovou soustavu, je velice vhodný k masážím.


Tak co na ně říkáte? Nejsou skvělí? Samozřejmě že jsou. Tyto služby nám ovšem prokáží pouze oleje kvalitní. Ty ostatní sice promastí, ale to je tak všechno. Existuje ještě mnoho dalších a dalších druhů olejů a o každém z nich by jistě šel napsat samostatný článek.  Proto doufám, že  vám alespoň nástin těch nejzákladnějších bude k užitku.

Oleje v nejlepší kvalitě zakoupíte přímo v poradně nebo objednávejte telefonicky, e-shop se pro Vás připravuje.

Doporučíme další druhy olejů podle příčiny problému.

 Aktivní, nebo hyperaktivní? Kde jsou hranice

 V dnešním dílu budete mít možnost si své dítě otestovat a zjistit, zda máte doma spíš křiklouna, anebo hyperaktivního potomka.

Aktivní, nebo hyperaktivní? Kde jsou hranice

Ono se řekne „hyperaktivní dítě“. Ale kdo stanovuje hranice toho, co se dá ještě tolerovat a co už ne? Hyperaktivita se u dětí projevuje často už od narození. Novorozenci bývají vysoce plačtiví, batolata nedokáží v klidu posedět, jejich motorika je zvýšená a lezení nebo běhání je činnost, které se nevěnují občas, ale prakticky neustále, až do úplného vyčerpání.

Hyperaktivní předškolák už mívá značné poruchy pozornosti, je nesoustředěný, neustále přebíhá od jedné činnosti k jiné, namísto chůze běhá, namísto ležení sedí. Typickou vlastností je netrpělivost (zapomeňte, že by hyperaktivní dítě v klidu vyčkalo, než pověsíte mokré prádlo), neposednost a nekontrolovatelné pohyby (tiky, záškuby). Možná si říkáte, že to vlastně vůbec není na škodu, protože tak aktivní dítě bude zároveň sečtělé a bude nad ostatními vynikat. Jenže hyperaktivní dítě málokdy dosáhne nějakého cíle. Většinou ho cestou totiž vyruší některá z jiných aktivit – a je po pozornosti.

Škola – kámen úrazu

Školní povinnosti představují pro hyperaktivní děti vězení s nejpřísnější ostrahou. Období bezstarostnosti je pryč a s povinnostmi a kázní, které se od dítěte vyžadují, přicházejí problémy. Ze školy začnou chodit stížnosti, že dítě je nesoustředěné, během vyučování neustále vyrušuje, není schopné dokončit úkol, je hlučné. Přestože hyperaktivní děti nemívají omezenou inteligenci, vinou neustálých vzruchů často zapomínají. Tyto problémy se dvakrát častěji vyskytují u chlapců.

Orientační test

V odstavcích výše jsme uvedli typické projevy hyperaktivity. Háček je v tom, že chování takového dítěte málokdy odpovídá všem uvedených bodům. Následující test může rodičům s diagnostikou hyperaktivity pomoci. Jedná se o základní test. V případě jakéhokoli podezření je dobré vyhledat odbornou pomoc. Test byl vypracován s použitím diagnostických kritérií amerického manuálu DSM-III. Za každou kladnou odpověď si přičtěte jeden bod.

                              

A.           NEPOZORNOST

1.            Stává se často, že se vašemu dítěti nedaří dokončit věc, kterou začalo?

2.            Dělá vašemu dítěti potíže naslouchat?

3.            Je vaše dítě často roztržité a nechá se snadno rozptýlit?

4.           Nevydrží dlouho u jednoho úkolu, přechází od jedné nedokončené činnosti ke   druhé?

5.            Nevydrží u hry do konce?

6.            Ztrácí věci, které potřebuje k dokončení úkolu nebo hry?

B.            IMPULZIVITA

1.            Jedná vaše dítě často příliš spontánně, nepromyšleně, bez ohledu na hrozící tresty, předcházející napomínání nebo nebezpečí?

2.            Je vznětlivé, má sklony k náhlým výbuchům hněvu i kvůli maličkostem?

3.            Reaguje vaše dítě zklamáním, když jeho přání nejsou splněna ihned?

4.            Přerušuje vás a skáče často a důrazně do řeči?

5.            Vyrušuje často vaše dítě při vyučování, je hlučné?

6.            Nedokáže se řídit danými pokyny?

C.            HYPERAKTIVITA

1.            Je vaše dítě neposedné? Nedokáže v klidu posedět či postát na jednom místě?

2.            Převaluje se neklidně během spánku?

3.           Je vaše dítě vždy v pohybu, jako by bylo „hnáno motorem“? Vykonává mnoho bezcílných a nekontrolovaných pohybů?

4.            Máte pocit, že vaše dítě nepřetržitě či příliš mnoho povídá?

5.            Ruší ostatní děti?

6.            Neumí se postavit do fronty a čekat?

 

Výsledky:

Pokud jste dosáhli celkového počtu 8–9 bodů, můžete být klidní. Vaše dítě zřejmě trpí pouze lehkým stupněm obtíží. Celkový počet 10–15 bodů napovídá o mírném stupni problému. Pokud míra kladných odpovědí přesahuje 50 %, je dobré vyhledat kvalifikovanou pomoc.

Jak jsme již uvedli, tento test je pouze orientační a slouží k základnímu stanovení míry potíží.                                                                                                   

Čerpáno z knihy MUDr. Josefa Jonáše,  MUDr. Džamily Stehlíkové Hyperaktivní dítě - přírodní léčení.

Proč nás výrobci léků udržují nemocné?
Stroj na nemoci: Proč nás výrobci léků udržují nemocné?
Proč jsou neúčinné a nebezpečné léky rozšiřovány organizacemi "pro zdraví veřejnosti" místo užívání dobře zavedených přirozených řešení s prakticky nulovými vedlejšími účinky? Pravdou je, že výroby léčiv prostě nebudou profitovat v případě probuzení světa k množství volných zdraví podporujících látek, která poráží předražená farmaceutika a lékařské zákroky. Nebylo by potřeba žádných farmaceutických výrobců, falešných organizací "pro veřejné zdraví" prodávajících nejnovější "zázračné" léky a určitě ne žádných výzkumných organizací, které jsou živy z darů jednotlivců s dobrým srdcem.
Můžete si myslet, že je to nemožné a že se přírodní řešení prostě nemůže rovnat "vědecky prokázané" farmacii. Ve skutečnosti právě vědecké důkazy vyvracejí bezpečnost a účinnost farmaceutických léků a zároveň zdůrazňují nadbytek přínosných vlastností spojených s levnými a volnými důležitými živinami. Kontrast: Léky na rakovinu způsobují "mega" nádory, kurkuma zmenšuje nádor o 81 % Nedávno bylo zjištěno, že léky na rakovinu spolu s chemoterapií, vyzddvihovány skupinami "pro veřejné zdraví" jako jediná možnost pro mnohé onkologicky nemocné, ve skutečnosti způsobují masivní nádory a následně zabíjejí pacienta. Tyto léky jsou tedy nejen zcela neúčinné, ale také smrtící. Jedná se o léky, které se prodávají za vyšší cenu a jsou považovány za vědecky ověřené. Mezitím ukázal peer-reviewed výzkum, že koření známé jako kurkuma může přirozeně zmenšit nádor až o 81 %. Vědci zjistili, že kurkumin (derivát z kurkumy) dramaticky zmenšuje mozkové nádory o 81 % v 9 z 11 zkoumaných studií. Navíc tu není žádný důkaz o toxicitě. Hojně používaná jako koření v jižní Asii a Středním východě je kurkuma neustále zdůrazňovaná jako extrémně silné proti-rakovinné řešení. Navíc je kurkuma velmi levná a je dostupná po celém světě - od od Saúdské Arábie až po Kentucky. Toto je jen jeden příklad z vědeckého výzkumu potvrzujícího přírodní alternativy a zároveň zdůrazňujícího velké nebezpečí spojené s mainstreamovými léčivy tlačenými farmaceutickými společnostmi jako jediný lék. Antibiotika způsobují duševní nemoci, které výrobci léků léčí antipsychotiky V roce 2011 bylo zveřejněno zjištění, že antibiotika trvale ničí prospěšné střevní bakterie a poškozují zdraví střeva. Jak možná víte, stav střeva je přímo spojen se stavem vašeho mentálního zdraví a někteří jdou dokonce až tak daleko a říkají, že střeva jsou váš "druhý mozek". To znamená, že užívání antibiotik může ve skutečnosti započít duševní onemocnění (spolu s cukrovkou a metabolickým syndromem), což je poměrně zajímavé, pokud zvážíme, že polovině Američanů má být za jejich života diagnostikována duševní nemoc. Jaká je odpověď na rychle rostoucí počty duševně nemocných v podání výrobců léků a mainstreamového medicínského průmyslu. Předepsat mysl-upravující antipsychotika. Předepsat další léky k léčbě vedlejších efektů jiného léku znamená větší zisky. Nakonec extrémní zisky generované z antipsychotik se staly zjevnými v roce 2008, kdy se staly nejprodávanějšími léky terapeutické třídy na předpis v USA a při prodejích vynesly více než 14 miliard dolarů. Samozřejmě se tyto antipsychotika podávají pacientům místo skutečného řešení základních problémů spojených se střevním zdravím. Výsledkem je pacient pod vlivem mozek ovlivňujících účinků a nikdy se skutečně "nezotaví" ze své duševní nemoci. Místo toho je odsouzen k celoživotnímu užívání předepsaných léků s možností budoucího snížení dávek. Skutečným řešením záležitosti střevního zdraví je nezbytné využití probiotik k obnovení vyčerpaných prospěšných bakterií zpět do vašeho střeva. To může být snadno provedeno pomocí přírodních potravin nebo vysoce kvalitních doplňků. Fermentované potraviny, jako je zelí, tempeh, miso nebo kefír jsou všechny bohatými zdroji probiotických bakterií. Ale výrobci léčiv vám to nikdy dobrovolně neřeknou, protože všechny tyto potraviny lze nalézt za pár desítek korun na místním farmářském trhu a mohou pracovat efektivněji při obnovování duševního zdraví než nebezpečná antipsychotika. Změna paradigmatu Výrobci léčiv chtějí, abyste zůstali nemocní, unavení a hledali farmaceutické řešení. Abychom viděli změnu, je třeba přinést přirozená řešení do záře reflektorů. V důsledku toho klesne prodej léků a tyto korporace začnou upadat poté, co utratily miliony na nejnovější lék proti rakovině, který se ukazuje být smrtelnější než nemoc samotná. Skutečná změna paradigmatu se blíží - hnací kola stroje na nemoci zpomalují, aby zastavila. Zdroj: http://naturalsociety.com/
Ledviny, močový měchýř - orgány zimy


V zimních měsících naše tělo přechází podle pravidel čínského pentagramu pod vládu elementu vody a s ním jsou spojeny orgány ledviny a močový měchýř.

Období vrcholu jejich činnosti je zhruba od poloviny prosince do poloviny února.

Pokud jsme něco v předchozím období zanedbali, zejména podporu imunitního systému, který souvisí s tlustým střevem, nyní se nám to projeví ve zvýšené míře, a to nejenom onemocněními močového měchýře a ledvin, ale zejména zvýšenou únavou, bolestmi kloubů a páteře.

V ledvinách sídlí naše vrozená energie, naše vitální energie. Ledviny nám podle pravidel čínské medicíny určují délku života.  Takže stárnutí je vlastně ve velké míře závislé na kvalitě energie v ledvinách.

Čínský pentagram a jeho zákonitosti nádherně ukazují odraz přírody v našem těle. Tak jako příroda upadá v zimě do klidu, i my bychom se měli takto chovat. V zimě bychom se neměli přetěžovat nadměrnými výkony, měli bychom jíst střídměji, omezit solení a spíše dbát o celkovou podporu svého organismu, dostatečně spát a odpočívat.

Ledviny jsou orgánem nezbytným k životu. K udržení života však stačí přibližně 1/8 funkční zdatnosti.  V alternativní medicíně se říká, že ledviny jsou „poťouchlý orgán“, jelikož i když pracují velmi málo, tak nebolí, čímž nám nedávají jasný signál. Proto pokud ledviny selžou, bývá to náhle a často je tento stav nevratný.

Podle pravidel čínského pentagramu souvisí s ledvinami následující orgány:

Uši –  při oslabení ledvin může docházet k poruchám sluchu, pískání a šumění v uších, častým zánětům

Kosti a vlasy – při oslabení ledvin může docházet k osteoporóze, padání a řídnutí vlasů, špatné kvalitě vlasů

Pohlavní orgány – často se ve své praxi setkávám s muži, u kterých je diagnostikován špatný spermiogram. Podporou funkce ledvin v kombinaci s tinkturou z pupenů Kotvičníku lze dosáhnout velmi dobrých výsledků

U žen často bývají záněty ledvin a močového měchýře spojeny s gynekologickými záněty. Při jejich častějších opakováních vznikají jizvy a srůsty a riziko neplodnosti. Je důležité těmto zánětům předcházet a již při prvních příznacích podávat protizánětlivé byliny.

S ledvinami souvisí emoce strachu, a jelikož je to párový orgán, tak velmi trpí při dlouhodobých vztahových problémech. Narušená energie ledvin přináší do naší psychiky opatrnost, strach, potřebu opory, nejistotu, poruchy sexuální.

Ledviny je potřeba v zimních měsících podporovat, dodávat jim energii. Jak na to?

Jednou z možností jsou solné obklady a koupele:

Vezmeme kuchyňskou sůl ½ kg. Vysypeme jí na plech a dáme do trouby zahřát. Teplou solí naplníme plátěné sáčky, buď jeden velký anebo dva menší a takto přikládáme do bederní oblasti, tam, kde jsou ledviny. Dejte pozor, aby byla sůl příjemně teplá, abyste se nespálili.

Vhodné jsou i koupele v přesličce anebo listu kopřivy. Dáme vařit vodu do hrnce a do ní tři hrsti byliny. Převaříme 3-5 minut, necháme 15 minut stát a potom slijeme do lázně.

Když vylezeme z vany, zabalíme se do suchého prostěradla a jedeme si alespoň na 30 minut lehnout na lůžko pod deku. Tato koupel je vhodná i při nastydnutí. Pozor u osob s vysokým krevním tlakem nebo po mozkové mrtvici. Tyto koupele jsou velmi účinné.

Další možností je strava bohatá na kořenovou zeleninu, která přináší pozitivní energii do ledvin a zároveň je dostatečně zásadotvorná, takže působí preventivně proti vzniku ledvinových kamenů.

Ledvinám „dělá dobře“ saunování, masáže horkými lávovými kameny, stimulace reflexních plošek ledvin na plosce nohy, dostatek tekutin zejména teplých, omezení solení, snížení příjmu bílého cukru, pepře a alkoholu.

Ledviny podporujeme také pitím bylinných čajů anebo užíváním potravinových doplňků určených k jejich posílení. Naše diagnostika Vám pomůže s výběrem.

Bylinou první volby pro podporu ledvin je Zlatobýl, správným názvem Celík zlatobýl.

Bohužel tato bylina vlivem špatného životního prostředí hojně mizí z našich lesů a strání, a proto naprostá většina bylinných čajů, které si na trhu zakoupíte, neobsahuje pravý Celík zlatobýl, ale většinou Celík obrovský nebo Celík kanadský.  Podle obecných zkušeností nejsou jejich účinky takové jako u pravého Celíku Zlatobýlu. Doporučuji zakoupit si tinkturu z pupenů pravého Celíku zlatobýlu u nás v poradně Detoxikace v kapce a užívat jí samostatně anebo jí kapat do bylinných čajů určených na podporu ledvin a močového měchýře.

Usmívejte se, a všechno půjde líp! Zavolejte, objednejte, poraďte se.

Vaše terapeutky Laďka a Šárka

Příčina rakoviny známá již od roku 1923: Kyselost, před kterou není úniku


„Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí,“ za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, mimochodem jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě.

ZAPOMENUTÝ OBJEV NĚMECKÉHO DRŽITELE NOBELOVY CENY

Příčinu rakoviny totiž objevil a také podrobně popsal již v roce 1923

Základní příčina rakoviny byla oficiálně objevena ale už dlouho před rokem 1923 a její objevitel za to dokonce dostal Nobelovu cenu za medicínu. Ví o tom ale skutečně jenom velice malý počet lidí na světě, protože tato prostá pravda je před laickou veřejností, bohužel, zejména ze ziskuchtivých příčin, velice důsledně tutlána.

V roce 1931 totiž německý lékař a vědec Otto Heinrich Warburg (1883-1970) obdržel Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny. MUDr. Warburg totiž podrobně popsal , že rakovina je vlastně jen vnějším výsledkem a zcela přirozenou reakcí buněk každého živočišného i rostlinného těla na nefyziologické stravování a zároveň velice nezdravý způsob života.

Nefyziologickým způsobem stravování (jíme vlastně neustále a pravidelně převážně vařenou stravu, která organizmus nadměrně okyseluje) a navíc se v důsledku nedostatečné fyzické aktivity v těle automaticky vytváří příliš kyselé prostředí, slabě zásobované kyslíkem.

Kyselost prostředí totiž z buněk vytlačuje především kyslík a nedostatek kyslíku zase v buňkách vytváří nadměrně kyselé prostředí.

MUDr. Warburg proto neustále hlásal toto: „Nedostatek kyslíku a zároveň zakyselení organizmu jsou dvě strany téže mince: má-li někdo jedno, má automaticky i to druhé“.

Jste-li hodně zakyselení, vašemu organizmu automaticky chybí kyslík; a když vám chybí kyslík, tak máte zakyselený organizmus. Kyselé prostředí je prostředí bez dostatečného obsahu kyslíku.

„Odeberete-li zdravé buňce pouhých 35% jejího kyslíku, dokážete z ní udělat rakovinovou buňku už za pouhé dva dny,“ tvrdil  neustále a po právu MUDr. Warburg.

„Všechny normální buňky mají totiž relativně značnou potřebu kyslíku, avšak nádorové buňky mohou žít a množit se i zcela bez něj. To je železné pravidlo prozatím bez jakékoliv  výjimky.“Tkáně s nádorem jsou vždy až automaticky hodně kyselé, zatímco ty zdravé jsou vždy mírně zásadité

Ve svém díle „Metabolismus nádoru“ MUDr. Warburg uvádí, že všechny karcinogenní formy splňují dvě základní podmínky:

Zvýšenou kyselost tkání a krve a zároveň značnou hypoxii (akutní nedostatek kyslíku pro zdravý metabolismus buňky).

Objevil, že nádorové buňky jsou anaerobní (nevdechují kyslík) a že dokonce v přítomnosti vysokých koncentrací kyslíku ani nemohou přežít. Přežít a množit se mohou jenom s pomocí glukózy v krvi a v prostředí bez kyslíku.

Proto rakovinný nádor není nic jiného, než přirozený obranný mechanizmus, kterého naše buňky používají v krajní nouzi, aby přežily v příliš kyselém prostředí, v němž je navíc i nedostatek kyslíku.

Zdravé buňky žijí totiž jedině v mírně zásaditém prostředí bohatém na kyslík, které jediné umožňuje, aby mohly normálně fungovat. Nádorové buňky naopak žijí v kyselém prostředí chudém na kyslík.

Nezdravá kyselost,  nebo naopak prospěšná zásaditost organizmu je ale především výsledkem  stravy, kterou jíme.

Poté, co je dokončen proces trávení, vytváří potrava v těle (dle svého nutričního profilu) podmínky buď pro kyselost či zásaditost. Jednodušeji řečeno, nezbytná zásaditost organizmu závisí silně na tom, co převážně jíme.

Kyselé nebo zásadité prostředí se měří pomocí pH stupnice od 0 do 14, kde 7 je neutrální zónou. Od 0 do 7 jde o prostředí kyselé, od 7 do 14 zásadité. Aby naše buňky mohly zdravě fungovat, nutně potřebují prostředí lehce zásadité pH, tedy malinko nad 7.

U opravdu zdravého člověka bývá  pH krve totiž neustále v relativně velice úzkém rozmezí . A to mezi  hodnotami 7,40 – 7,45.

Krev se u zdravého člověka navíc sama neustále reguluje, aby dle možnosti nikdy neupadla do metabolicky krajně nebezpečné kyselosti. Avšak některé potraviny, které bohužel pravidelně jíme, naši krev okyselují až příliš a  nadměr-ně tak přetěžují celý složitý regulační a přirozený obnovovací mechanizmus všech lidských tělesných tkání a orgánů.Kyselinotvorné potraviny:
Rafinovaný cukr a jeho deriváty. Je ze všech potravin nejhorší, protože neobsahuje bílkoviny, tuky, vitamíny ani minerály, nýbrž pouze uhlovodany, které nadměrně škodí zejména  slinivce břišní. Jeho pH je totiž až 2,1 (velmi kyselé).
Maso (prakticky všechny druhy)
Výrobky živočišného původu – mléko, sýry, smetana, jogurty atd.
Rafinovaná sůl
Rafinovaná mouka a všechny její deriváty, jako jsou těstoviny, dorty, sušenky apod.
Chleba
Margaríny
Kofein
Alkohol
Tabák
Veškeré průmyslové a konzervované potraviny, které obsahují umělé chemické konzervanty,barviva, aromata, stabilizátory atd. atd.
Antibiotika a obecně téměř všechny průmyslově vyráběné preparáty a lékyZásadotvorné potraviny:
Veškerá syrová zelenina. Některá má sice kyselou chuť, ale v těle se zásadně změní a stane se zásaditou.
Ovoce. Například citron dosahuje v těle velmi vysokého stupně zásaditosti (nenechte se zmást jeho velmi kyselou chutí).
Mandle. Jsou rovněž velmi zásadité.
Celozrnné obiloviny: jedinou zásadotvornou obilovinou je proso. Všechny ostatní obiloviny jsou bohužel už lehce kyselé, ale ideální strava musí obsahovat i určité procento kyselin, takže je dobré jíst i trochu obilovin. Veškeré obiloviny se ale musí jíst uvařené.
Přírodní med. Má rovněž velmi vysokou zásaditost.
Chlorofyl. Zelené, nevařené či jinak vůbec neupravované rostliny totiž obsahují zcela původní přírodní chlorofyl, který je velice zásaditý.
Voda. Je velice důležitá pro přirozenou tvorbu kyslíku v našem těle  Buďte proto pořád dostatečně dobře zavodnění, pijte ji ale jen  po malých doušcích a raději po celý den.
Cvičení. Pravidelné cvičení a fyzické práce pomáhá rovněž udržovat náležitou zásaditost organizmu, protože dodatečně rozvádí nadýchaný kyslík po celém těle. Příliš sedavý způsob života proto každý lidský organizmus předčasně ničí.Chemoterapie většinou silně škodí, zhoršuje už beztak vysokou kyselost těžce nemocného organizmu

Chemoterapie okyseluje tělo někdy až do té míry, že tělo musí sáhnout příliš hluboko do svých zásaditých rezerv, aby zneutralizovalo nadměrnou kyselost. Přitom musí obětovat zejména zásadotvorné minerály (vápník, hořčík, draslík), které se nacházejí v kostech, zubech, končetinách, nehtech a vlasech. Proto i přímo sami bez přístrojů vidíme až nápadné změny na pacientech,  kteří dostávají chemoterapii.  Mimo mnohé jiné je to i nadměrné vypadání vlasů, kazivost zubů, tělesná slabost i nápadná bledost pokožky. Ostatní běžně používané léky ale bohužel rovněž citelně zhoršují celkovou kyselost organizmu, takže je třeba se jim vyhýbat, jak je to jen trochu možné.Správná míra pH

Jak již bylo řečeno, je zcela nemožné, aby rakovinu dostal člověk, který se stravuje zdravě, pije hodně čisté vody a pravidelně cvičí či pracuje fyzicky přiměřeně. Chcete-li se správně stravovat, zajistěte svému tělu pravidelný přísun alespoň 60% zásadotvorné stravy a vyhýbejte se zejména průmyslovým výrobkům, které jsou z větší části silně kyselinotvorné.  Jsou to zejména všechny sycené nápoje, sladkosti a také všechny produkty tzv. rychlého stravování. Nepřehánějte to nikdy ani se solí. Používejte ji proto co možná nejméně. Když jste jakkoli nemocní, postarejte se především a sami, aby vaše strava byla převážně zásadotvorná, a to z alespoň 80% !

Máte-li už dokonce nějaký nádor, tak se snažte ve svém těle postupně (ne najednou) vytvořit co možná nejvíce zásadité prostředí. Toho můžete jednoduše a nejlevněji dosáhnout především pomocí příslušné stravy, ale zároveň pravidelným cvičením, vyhýbáním se stresu a také nezbytným doplňováním přírodního chlorofylu, který je ale přítomen jen a pouze v nevařené či jinak chemicky upravované zelenině!Názory 3 skutečných odborníků

„Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí,“ za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, mimochodem jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě.„Nesčetné názvy zhoubných a degenerativních nemocí nejsou vůbec důležité – důležitá je hlavně skutečnost, že všechny ty zhoubné nemoci mají v podstatě stejnou základní příčinu: to znamená, že máte už delší dobu neustálou přemíru kyselosti v těle.“ - MUDr. Theodore A. Baroody, v knize “Zvyšuj svou zásaditost nebo prostě zemři” (“Alcalize or Die”).„Zvýšená kyselost organizmu je totiž zcela základní příčinou také všech ostatních soudobých degenerativních nemocí. Když v těle dojde k velkému porušení tzv. acidobazické rovnováhy, začne organizmus svou kyselost a toxické látky ukládat do některých tělesných tkání i kostí v mnohem vyšší míře, protože už je nedokáže potem, močí a stolicí prostě včas vyloučit.  Pak se teprve s neuvěřitelnou  pravidelností a vysokou pravděpodobností u člověka objevují velice vážné, až smrtelné nemoci“ -  MUDr. Robert O. Young.zdroj www.osud.cz

Alergie - Analerg

Alergie je zdravotní porucha, která může mít celou řadu různých příčin. Mezi ně patří např. mikrobiální ložiska v mozku, v játrech, v dýchacím systému či ve střevě, intolerance lepku anebo oslabení tkáně vlivem blokovaného emocionálního konfliktu.

Komplexní preparát Analerg je složen z mnoha dílčích informačních komplexů, které jsou zaměřeny na jednotlivé orgány nebo jednotlivé poruchy, jež ve svém celku způsobují alergickou reakci. Rozsah komplexu Analerg je velký, takže ke zvládnutí alergie obvykle stačí jen tento jediný preparát.

Různými typy alergií trpí stále více lidí. Zmírnění či úplné vymizení alergických obtíží jim pomůže výrazně zlepšit kvalitu jejích života. Preparát Analerg proto zaujímá přední místo v sortimentu firmy Joalis.

K dostání je v našem e-shopu nebo přímo k zakoupení v naší poradně.

Nádorová onemocnění

Využití detoxikačních preparátů Joalis u nádorového onemocnění

Na základě velmi pozitivních zkušeností s preparáty Joalis u nádorového onemocnění doporučujeme následující detoxikační kúru.

Upozorňuji, že preparáty Joalis nenahrazují používanou protinádorovou terapii. Eventuální chirurgická radiační léčba je nezbytná. Rovněž tak aplikace chemoterapeutik, nebo biologická léčba.

Preparáty Joalis je možné užívat v kterémkoli stádiu léčby.

Čeho chceme dosáhnout pomocí preparátů Joalis

 • normalizace protinádorové imunity
 • zlepšení energetického stavu organismu
 • zlepšení psychiky, snížení dopadu stresu
 • především odstranění karcinogenních (genotoxických) látek z organismu, a tím zlepšení šance na vyléčení a předcházení recidivy

 

1. měsíc: A kúra

LiverDren

MindDren

Cranium

EviDren

 

2. měsíc: B kúra

PeesDren

UrinoDren

RespiDren

Optimon

 

 

Střevní potíže

Střevní potíže mohou mít různé podoby : chronické zácpy či naopak časté průjmy, střevní dysbióza apod.

Příčin takových problémů může být celá řada. Kromě bakteriálních či virových infekcítaké neschopnost organismu správně zpracovávat určité typy potravin.

Detoxikační balíček "Střevní problémy" je určen k očistě orgánů podílejících se na těchto potížích.Skládá se z preparátů LiverDren, VelienDren, GLi-Glu a ColiDren.

K dostání v e-shopu www.kapkaltm.cz nebo přímo v naší poradně.

Průjem, zvracení.

Jak zmírnit bolesti břicha, průjem, zvracení?

Doporučujeme: kapky Drags Imun po 2 hod./5 kapek a

Řepíkový čaj- po troškách upíjet a

tinkturu z pupenů Lichořeřišnice 4x 20 kapek.

Po odeznění akutních příznaků a zklidnění, pak stačí Drags Imun 3x10 kapek a Lichořeřišnice 3x10 kapek a popíjet po doušcích  Řepíkový čaj.

Přijdte si zakoupit přímo do poradny nebo na e-shopu www.kapkaltm.cz

Uvolnění žlučových kamenů dle dr. Berana

Uvolnění žlučových kamenů dle dr. Berana

Potřebujete: 200g prvotřídního panenského olivového oleje, 250 g květu heřmánku, 500 g lněného semínka, 3 litry mléka , Karlovarskou sůl Vřídelní na vnitřní užití, a 3 dny volna.

První den:

Vstaneme v 5.00 hodin, vezmeme si 3 kávové lžičky karlovarské soli, vypijeme ¼ litru studené vody a udržujeme pohyb.  Posnídáme kávu, mléko nebo čaj a suchý rohlík. V poledne si opět vezmeme 3 kávové lžičky karlovarské soli, a totéž co k snídani nebo větší množství nesolené a nemastné kaše z hrubé krupice. Ve 13.45 ulehneme do tepla a ve 14.00 hodin přiložíme první teplý obklad z květů heřmánku ve dvou řídkých plátěných sáčcích. Obklady se střídají po deseti minutách a ohřívají se na pařáku. Sáčky jsou velikosti 20x50 cm naplněné heřmánkem. Přikládají se na pravou stranu do krajiny jaterní tak, aby zasáhly pod pravým bokem i část zad. Obklady přikládáme asi 2 hodiny. Odpoledne pijeme pouze čerstvé šťávy nejlépe z červené řepy nebo mrkve.

Druhý den:

Vstaneme v 5 hodin a opakujeme to, co první den. Před 12 hodinou sníme opět větší množství kaše z hrubé krupice (nesolit, nemastit, nesladit). V kašovité stolici začínají vycházet kamínky. Ve 13.45 opět ulehneme do tepla a ve 14.00 hodin začneme dávat obklady z namletého lněného semínka uvařeného v mléce na hustou kaši, jejíž hustota se udržuje přiléváním mléka. Horká kaše se dává do sáčků a v nich se ohřívá na pařáku. Obklady se střídají po dvaceti minutách a přikládají se proti žlučníku ze předu a nemocný leží stále na pravém boku. Obklady končí v 17.00 hodin. Potom vypijeme 1/3 z připraveného oleje a zůstáváme v klidu ležet na pravém boku bez mluvení a pohybu. Další třetina oleje se vypije v 17.30 hodin a zbytek v 18.00 hodin. Pokud má někdo potíže s pitím oleje, může k tomu olizovat citron jako ochranu proti zvracení.

Potom je potřeba podložit si nohy tak, aby byly výš než hlava a stále ležíme na pravém boku v klidu bez mluvení alespoň 1 hodinu. V této době odchází kamínky bezbolestně do střev. Nesmí se jíst, pít, kouřit, nejlépe je usnout.

Třetí den:

Vstaneme v 5 hodin, déle neležíme, vezmeme si 3 kávové lžičky karlovarské soli. Kamínky vycházejí mezi 5 – 9 hodinou. Jsou měkké, zelené barvy, potažené zelenou blankou. Mezi léčbou nevycházíme ven, používáme kbelík a vodu, aby mohla být stolice oddělena. Kamínky většinou plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem. Pokud se stolice nedostaví je nutno použít klystýr.

Po vyjití kamínků je možno pít a jíst vše bez obav.

Kůra se může za rok opakovat.

Žlučové kameny - odstranění

Jestliže máte žlučové kameny anebo tzv. bláto ve žlučníku je právě ideální období na očistu žlučníku podle dr. Berana.

Podívejte se do kalendáře a zkuste si očistu naplánovat na období, kdy ubývá měsíc, což je v roce 2014 od 17.3 do 30.3.

Očista v tomto období proběhne lépe, tělo se lépe zbavuje nečistot. Její jednoduchý popis najdete v našich článcích.

Očkování - odpověď na Vaše dotazy

Univerzální odpověď pana MUDr. Jonáše na většinu otázek, které se týkají očkování

Dobrý den,

četla jsem Váš článek Detoxikační preparáty související s očkováním. Preparáty, které tam zmiňujete, je třeba brát před očkováním, těsně po něm, anebo stačí třeba až po měsíci, po půl roce?

Mohou tyto preparáty užívat děti?

Které konkrétní preparáty jsou vhodné, a je třeba brát všechny tyto preparáty najednou?

S detoxikací začínám, nemám s ní zatím žádnou zkušenost.

 

Ideální postup je, když se začne s preparáty tak týden před očkováním a pokračuje se týden po očkování. Sestava těchto preparátů se používá i k odstranění důsledků očkování, které proběhlo v minulosti. Preparáty  MindDren, Mezeg, EviDren, PEESDren, LiverDren se aplikují dětem na kůži bříška nebo předloktí či krku. Aplikují se najednou – stačí 1 x denně 10 kapek. Budou mít celkově dobrý vliv na dítě, jeho nervovou soustavu i imunitu.

Preparáty můžete objednat telefonicky, e-mailem nebo zakoupit přímo v naší poradně.

Jak na zánět jícnu

Od května jsem míval pálení žáhy, bolest v levém podžebří a časté nevolnosti.
Podstoupil jsem spoustu odběrů krve, byly však v pořádku. Můj obvodní lékař mě
poslal na gastroskopické vyšetření, kde byl zjištěn zánět jícnu 1. stupně.
Dostal jsem tedy předepsaný Omeprazol, nejprve na 4 týdny a poté znovu. Bral
jsem jednu tabletu ráno a večer nalačno.

 

Omeprazol mi ale moc nezabíral, dokázal sice zklidnit akutní pálení žáhy, ale
už neřešil bolest v levém podžebří, která stále přetrvávala a vracela se. Od
začátku druhé dávky Omeprazolu jsem tedy začal kapat 3x denně 5 kapek Regalenu a
k tomu užívat 2 tablety Probiosanu. Vše po dobu 3 týdnů, potom jsem nechal týden
pauzu a poté léčbu preventivně zopakoval. Můj stav se výrazně zlepšil již během
1.–2. týdne alternativní léčby. Léky předepsané gastroenterologem nebyly tak
účinné, aby zabraly během 1–2 měsíců.


Pavel Mareček,
Kolín

 

Domácí lékarnička - Při zakoupení, Čajový koncentrát zdarma

Klikněte na obrázek.

CUKR
Kvalitní strava zvyšuje šanci na zdravé tělo i lépe fungující mozek. Naopak ta nezdravá je spojována se zhoršenou pamětí, poruchami učení či dokonce s depresemi.
Takže jak že to s tou zdravou stravou doopravdy je?
Mozek potřebuje přirozeně sladké potraviny
Náš mozek spotřebovává až dvacet procent naší celkové energie. Výhradním dodavatelem energie pro mozkové buňky je cukr, přesněji glukóza. Mozek cukr potřebuje, ale jeho spotřebu plně pokryje cukr, který se vyskytuje v přirozených potravinách. Nikdo z nás se pro správnou činnost mozku nemusí dopovat kostkami cukru nebo přeslazenými polotovary.
Jak cukr ovlivňuje mozek
Následky nadměrné konzumace cukrů jsou:
 • navozuje pocit spokojenosti, podporuje touhu po další dávce a při opakované konzumaci buduje závislost
 • uvolnění nervového přenašeče pro dobrou náladu serotoninu
 • omezení schopnosti buněk komunikovat mezi sebou. Může narušovat paměť, zpracování myšlenek a ovládání nálad
Cukr přirozený a přidaný
Zásadním pojmem, který nám pomůže se v problematice cukrů orientovat, je slovo přidaný. Zatímco součástí zdravé stravy jsou i cukry v potravinách přirozeně se vyskytující. Nadměrný a nepřirozeně koncentrovaný příjem cukrů stojí za negativním ovlivněním myšlení a narušuje metabolismus celého organismu.
Nedostatek cukru
Mozek je vysoce citlivý na pokles svého hlavního zdroje energie - glukózy. Ke snížení hladiny glukózy v krvi však paradoxně nejběžněji dochází po přejídání se cukry. Uvedené kolísání hladiny krevní glukózy vede k poklesu výkonnosti, náladovosti, únavě, nesoustředěnosti a ospalosti.
Jak nejlépe doplňovat energii a kognitivní zdroj
Přirozené obiloviny a jídla z nich, jako jsou např. kroupy, jáhly, rýže, těstoviny, ovesné vločky anebo kváskový žitný chléb, dodávají plynule se uvolňující cukr, kterého je dostatek pro podporu uvolnění serotoninu-zlepšení náladyVedle přirozených obilovin jsou skvělými zdroji zdravých cukrů také luštěniny, zelenina a ovoce.  Rychlá pomoc, když nestíháme řádně jíst
 • několik kousků sušeného ovoce s oříšky
 • čerstvé ovoce s bílým jogurtem
 • kvalitní tyčinka (bohužel většinou ne ta, která bývá běžně k dostání)
Dlouhodobý vyšší příjem přidaných cukrů také omezuje regulaci nasycení. Mozek je otupen a neschopen vysílat signál, že už jsme snědli dost jídla, který je potřebný k prevenci přejídání.


Naše nejběžnější omyly a chyby
Nemyslete si, že když je cukr hlavním zdrojem energie pro mozek, tak balíček cukroví zajistí správnou dodávku energie. Příjem koncentrovaného cukru skutečně přináší rychlý nárůst energie. Takto získaná energie je však krátkodobá, velmi brzy prudce poklesne a vy se budete cítit ještě hůře než předtím. Následuje další útlum a chuť na další dávku cukru, nebo můžete jít rovnou spát.
K nejběžnějším chybám, které souvisejí s konzumací cukrů a dietami obecně, patří:
 • oddalování jídla, když není dostatek času
 • doping drogami, jako je káva, sladkosti, či dokonce přímo cukr
 • omezování konzumace hlavních jídel s cílem redukce hmotnosti
 • nahrazování cukrů umělými sladidly
Ostatní živiny pro mozek a proti němu
Kromě obrovského množství energie potřebuje mozek i vyšší dávky určitých mikroživin. Studie prokázaly, že jednotlivci s dostatkem vitaminů B, C, D, E a omega-3 mastných kyselin jsou úspěšnější v testech kognitivních schopností. Například omega-3 mastné kyseliny najdete v tučných rybách a některých ořeších a semínkách, jako jsou vlašské ořechy, konopná anebo lněná semínka.
Naopak vyšší obsah trans tuků v krvi byl spojen s horším myšlením a horšími výsledky paměťových testů. Trans tuky se nacházejí nejvíce v průmyslově upravovaných potravinách, mnohých sušenkách, krekrech i müsli tyčinkách, ve smažených jídlech a fast food.
Zdroj: GrowJob.cz
Astma a alergie jsou řešitelné problémy

4. 3. 2014

Sdělovací  prostředky velmi často přejímají názory řady lékařů o léčitelnosti, či  spíše nevyléčitelnosti, některých zdravotních problémů. Tak jsme se z  médií mohli dozvědět, že syn známé osobnosti trpí nevyléčitelným  astmatem a alergií. Následovala poznámka o tom, že astma a alergie jsou  vždy nevyléčitelné a tak je třeba se na ně dívat.
Samozřejmě že takzvaná nevyléčitelnost těchto nemocí vede k tomu, že  dotyčný člověk musí mnoho let, někdy i po celý život, užívat léky, které  mu umožňují žít symptomaticky, bez velkých potíží. To je velmi výhodná  situace zvláště pro farmaceutické firmy.

Bohužel se těmito dogmatickými názory formuje i zdravotní povědomí  laiků, a ti ochotně užívají léky na alergie či astma a mají pocit, že  nic víc se pro ně nedá udělat. Často opakují, že tyto civilizační  choroby se nedají zvládnout, a tak se jimi nebudeme zabývat, protože to  na světě tak je. Problém je v tom, že na tomto tvrzení není nic  pravdivého. Alergie i astma jsou poměrně dobře vyléčitelné problémy,  které mají velkou souvislost s nervovým systémem a psychikou, a proto se  jim možná říká civilizační choroby.

Jestliže budeme děje v nervovém systému pokládat za děje především  informační, neboť nervový systém je zařízení ke zpracování informací,  potom těžko do těchto struktur budeme zasahovat chemickými látkami.  Bude-li někdo opravovat počítač, také do něj nebude sypat prášek na  dezinfekci k odstranění špíny a mastnoty, ale bude pracovat pomocí  vkládání potřebných informací, a tedy programů.

Zrovna tak, chceme-li zápolit s alergií nebo astmatem, což jsou v  podstatě poruchy zpracování informací v lidském organismu, musíme rovněž  přistoupit na tuto hru a musíme do problému vstoupit pomocí informací.  Dnes tyto možnosti máme a ve světě je celá řada postupů, technologií,  které to umožňují. Proto by ti, kteří píší o nevyléčitelnosti alergie a  astmatu, měli poznamenat, že nevyléčitelnost se týká pouze použití  chemických léků. Netýká se však jiných postupů, které signalizují nástup  nových přístupů k nemocem a díky nimž se tyto snad civilizační choroby,  ale především poruchy programů, které zajišťují fyziologický chod  organismu, dají definitivně a velmi šetrně odstranit.

Autor: MUDr. Josef Jonáš

Odpovídáme : Opary
Synovi  9 let se opakovaně dělají opary na rtech. Má jeden den horečku a potom za dva dny se mu udělají obrovské opary po celých rtech, že nemůže ani jíst. Co by jste doporučili, aby se mu opary neopakovaly?
Ke zvýšeni imunity nervu, ve kterém žije virus oparu bychom doporučovaly preparáty LiverDren a Mezeg.
Odpovídáme : Atopický ekzém

Dobrý den, mám zájem o preparáty k detoxikaci, mám dvouletou holčičku s atopickým ekzémem, který má od pěti měsíců.

Doporučujeme: RespiDren, LiverDren, CutiDren z nové produkce Joalisu. Aplikují se na kůži bříška dítěte.
Objednejte si telefonicky, e-mailem nebo přímo zakupte v naší poradně.
Potřebujete pomoct zhubnout?
Hubnutí bez hladovění a jojo efektu - že to nejde...?
ale jde.... Pomůžeme Vám s odkyselením organismu pomocí výživových produktů a detoxikací, kdy vytestujeme zatěžující potraviny pro tělo, upravíme metabolismus, vyčistíme játra.
Máme pro Vás řešení v podobě balíčku Metabolismus.
Obsahuje : Joalis Metabol
Joalis Metabex
Joalis LiverDren
Joalis VelienDren
První krok spočívá ve snížení překyselení těla pomocí vyřazení silně kyselinotvorných potravin.
Zařazením čistících čajů Serafin a Energy regulující chuť k jídlu a pro správné udržení pH.
Dostatečný příjem ovoce a zeleniny.
Pravidelný přísun proteinů a časové rovrhy jídla s ohledem na zatížené orgány.
V druhém kroku pomocí kapek MUDr. Jonáše vyladíme zažívání a metabolismus tuků. Užíváme kapky: LiverDren, Cortex, Liposlim.
Balíček objednávejte pomocí e-mailu nebo telefonicky. Dále přímo zakupte v naší poradně.
Jádrem nemocí je buněčný stres

Jak je možné, že preparáty Joalis příznivě ovlivňuje tak širokou škálu nemocí a psychických stavů? Již několik dekád se ví, že největší hrozbou pro člověka je stres. Poslední odhady nejpřednějších odborníků uvádějí, že stres zaviňuje až 95 % všech nemocí. Stres vždy zasáhne nejdříve ten nejslabší článek systému a tím je dáno, kde se porucha, zvaná nemoc, projeví a jak ji lékař nazve.

Stres způsobují vnější okolnosti jako např. úmrtí blízkého člověka, neshody v rodině, ztráta zaměstnání, bouřka, válka, hrozby, náročný šéf, nejistota z budoucnosti, příliš dobrotivá tchýně atd. Pokud se stresové situace příliš často opakují, tělo, orgány, ani buňky nemají čas k tomu, aby se po každé stresové situaci opět vrátily do normálu, a začne se projevovat trvalý účinek stresu.

Je to stav úzkosti, podobný křeči, který ochromuje činnost automatických mechanismů (rutinní, růstové, obranné, regulační, čistící, samoopravné atd.). Buňky, orgány a i celé tělo pak živoří, protože zmíněné mechanismy jsou paralyzovány, což se projeví v jejich ochablosti, v poruchách bio-pole, omezení proudění energií, v poruchách činnosti částí systému, až nakonec v diagnostikovatelnou nemoc.

Co je podstatou?

Jsou to záznamy různých traumatických, úzkostných a nepříjemných situací v paměti buněk (až donedávna jsme se domnívali, že paměť sídlí pouze v mozku), které mohou být vyvolány i špatnou interpretací situací vlivem nesmyslných, škodlivých a falešných přesvědčení a předsudků, rovněž uložených v paměti buněk (v jejich DNA). Autoři je nazvali ve shodě s králem Šalamounem srdečními záležitostmi.

A jak se ukázalo, preparáty Joalis proniknou centrálním nervovým systémem do všech koutů těla a vymažou z paměti buněk tyhle škodlivé srdeční záležitosti (mohou se do vašeho těla vloudit i přenesením s DNA předků nebo je může přenést duše z vašich minulých životů). Tím se uvolní ruce všem zmíněným automatickým mechanismům, systém se začne rozbíhat, až se dostane zpět do vyváženého pohodového stavu. To vše způsobíte preparáty Joalis v poměrně krátké době.

Objednejte se telefonicky nebo e-mailem na preventivní či cílenou diagnostiku pomocí přístroje Salvia.

Lupus vulgaris - Lupenka

Dotaz: Dobrý den,  prosím o radu, zda se dá detoxikací zbavit lupusu, nebo alespoň zmírnit jeho projevy? Je to onemocnění, které je způsobeno zátěží v okruhu jater a sleziny?

Odpověď:  Lupus vulgaris či erythematosus je autoimunitní onemocnění. Chyba je v mozku, odkud vychází chybné řízení imunity. Startovací podnět bývá intolerance mléčné bílkoviny. Lupus postihuje někdy kůži, jindy plíce, nebo ledviny. Poškozené orgány se opravují pomalu nebo vůbec. Progresivitu je možné detoxikací zastavit a projevy výrazně zmírnit.

Nosní polypy

Nosní polypy
Dotaz: Měla bych dotaz, zda už jste se setkal s klientem, který měl nosni polypy a jak je možne je přirozene odstranit? Vaše preparáty včetne spec. prep. Myomy velice dobře odstranily mé kamarádce myom na děloze, máte nějaky preparát na nosni polypy?

Odpověď: Polypy jsou reakcí sliznice na chronický zánět. Sliznice má několik způsobů reakce. Tvorba těchto nezhoubných nádorů je jedním z nich. Při léčení se musí odstranit ložiska ze sliznice a také ložisko v CNS vedoucí k tomuto typu poruchy. LiverDren, Cranium, RespiDren, MinDren, to jsou základní preparáty proti polypům v dýchacích cestách

Čisté plíce a životní spokojenost

 

 

Počasí už přesně odpovídá podzimním dnům. Pomalu přichází zima a s ní častá nachlazení dýchacíchcest. Počasí tohoto období totiž přesně vystihuje emoce, se kterými jsou dýchací cesty spojeny – tedymelancholie, smutek nebo deprese. Rok bude pomalu končit. Podzim je čas loučení, dušiček azamýšlení se nad sebou samým.

Jakou má souvislost psychická pohoda s imunitou?

Emoce a vůbec pocity člověka určují kvalitu jeho života. Už pravěké kultury lidstva přemýšleli, jakdocílit pocitu štěstí a spokojenosti. Pozitivní pocity a emoce totiž apod. porují obranyschopnostorganismu, zatímco negativní emoce, jakými jsou smutky, propady nálad, trudomyslnost, strachy,stresy ji zcela výrazně oslabují. Mít zdravou chuť do života, spokojenost a radost znamená mít pořádku vitální síly organismu, které s imunitou člověka zřetelně souvisejí.


Čisté plíce jsou základem zdravého sebevědomí

Prastará čínská tradiční medicína přiřazovala k jednotlivým orgánům jednotlivé základní emoce. Období podzimu je tedy obdobím dýchacích cest a s nimi je spojena psychická síla člověka a vůle. Negativní pól této emoce je, že se člověk dostává do stavu propadu nálad, lenosti a nechce se mu nic dělat. Skutečně se v naší praxi CIC ukázalo, že stav a kvalita sliznic dýchacích cest má zásadní vliv na tyto pocity, které se pak projektují do mozku, a zpětně do kvality a hloubky dýchání. Když k nám přicházejí do ordinace ženy na detoxikaci organismu, dostanou od nás sdělení, že potřebují vyčistit dýchací cesty. Častou odpovědí ženy je, že dotyčná žena byla na vyšetření u svého lékaře a plíce má zcela v pořádku. O tom to ale vůbec není! Je to o tom, že ty relativně zdravé plíce jako následek životního prostředí nesou na svých sliznicích mnoho velmi drobných a jemných částic, které pak imunitu sliznice poškozují. Kromě toho také mohou nést latentní infekční ložiska, takže člověk při sebemenším nachlazení okamžitě dostane zánět horních cest dýchacích. Zdravé a čisté plíce jsou základem pro zdravé sebevědomí a vědomí vlastní ceny a hodnoty. Člověk, který má tyto tkáně čisté a dobře fungující tak neupadá do stavů splínu, je stále zdravě optimistický a jeho nálady nejsou tolik závislé na chválení od okolí. A co víc, není také často nemocný.

Preparát RespiHelp

Vyčistí dýchací cesty a podpoří psychiku. Joalis RespiHelp povzbudí řasinky na sliznicích dýchacích cest k většímu pohybu a tedy k samočistícímu procesu. Proces očisty může trvat během užívání preparátu několik týdnů u kuřáků i několik měsíců. V odborné literatuře se uvádí, že v plicních sklípcích zůstávají drobné částice třeba i padesát let. Co teprve u dlouholetého kuřáka ..., takže pár týdnů nebo pár měsíců stojí za to, abychom se zbavili pozůstatků špatného životního prostředí, ve kterém jsme vyrůstali. Výhoda metody CIC a preparátu Joalis RespiHelp je, že stačí užívat většinou jen jedno balení, tedy jednorázově. Preparát se užívá asi dva měsíce, a to je dostatečná doba pro organismus, aby se stačil zbavit největších nečistot z dýchacích cest.

Bambi bronchi

Trpí Vaše děti často problémy horních dýchacích cest? Děti školního věku často trpí záněty horníchcest dýchacích kdykoliv se dostanou do kontaktu s infekcí - například v kolektivu spolužáků.Antibiotika ani po opakovaném podání už nezabírají a rodiče často neví, co s imunitou dítěte už dělat.Hledají proto často pomoc jinde. Pomoc přichází právě v podobě vyčistění dýchacích cest dítěte aobnovení jeho imunitního systému. Je to jednoduché, ale účinné - řešení vychází ze starověkýchzásad přírodní medicíny a zkušeností dávných kultur.


Autor: Ing. Vladimír Jelínek, ECC KLUB

 


 


 


Ekzém

Ekzém

Mladý muž (23 let) trpěl od dětských let ekzémy.Po aktivní etapě v dětském období se ekzém kolem puberty uklidnil. V 18 letech znovu propukl a v posledních pěti letech se rozšířil i na místa, kde se dříve nenacházel. V době návštěvy v mé ordinaci měl kromě typických ekzematických míst, jako jsou ohyby nohou a rukou, postižen i obličej a krk. Ekzém se rovněž nacházel na hřbetech rukou. Mimo uvedené potíže, které dotyčný pokládal za hlavní, mu zvýšeně padaly vlasy a pozoroval zhoršování zraku, které mělo rychlý, progresivní charakter. Za poslední půlrok před návštěvou se mu zrak zhoršil o tři dioptrie a pozoroval další zhoršování, s nímž ještě nebyl u očního lékaře. Pacient prodělal od svého dětství mnoho pokusů o vyléčení u kožních lékařů, ale navštívil i některé léčitele, snažil se dodržovat dietní doporučení a sám se pokoušel o zvládnutí svých problémů pitím bylinných čajů a natíráním různými mastmi podle toho, jak se kde dočetl.

Objektivní vyšetření

Oční vyšetření neprokázalo žádný nález, který by bylo třeba léčit, bylo jím zjištěno, že nejde o degeneraci očního nervu, oční nerv i sítnice byly v pořádku. Problém byl odůvodněn deformací očního bulbu neznámé příčiny. Padáním vlasů se žádný lékař speciálně nezabýval. Objektivně šlo o mladého muže přiměřené výživy, lehce astenické konstituce, bez zjevné patologie v chování. Interní nález byl v normě. Pacient se dostavil k vyšetření s diagnózou chronický atopický ekzém a progradující krátkozrakost nejasné příčiny. V rodině se nevyskytovalo žádné kožní ani alergické onemocnění.

EAV vyšetření

V organismu vyšetřeného muže bylo nalezeno velmi mnoho infekčních ložisek – v plicích, ledvinách, játrech, v podkoží, čelistních a čelních dutinách, a dokonce i ve vlasových váčcích. Kůže byla zatížena těžkými kovy, zbytky očkování a antibiotiky. V podkoží byly nalezeny četné bakteriální infekce, z nichž dominovala především borelie. Podrobným vyšetřením byla shledána porucha nervových zakončení v podkoží. V kůži byly konstatovány plísně. V tomto případě šlo o chronické onemocnění, jehož základ vznikl již v dětských letech. Dnes již těžko vystopovatelnou výživou nebo psychickými vlivy a stresem došlo k rozsáhlému rozšíření ložisek v plicích jakožto orgánu, který odpovídá za kvalitu kůže, v ledvinách jako orgánu, který odpovídá za protiplísňovou imunitu a odvod toxinů, a v játrech jakožto orgánu, který odpovídá za mazotok kůže, ale také za stav periferního nervstva. Podkoží jako samostatný orgán, v němž se nacházejí především struktury tukových buněk, nervových zakončení a cévního systému, je ovládáno ledvinami. Pokud se v příslušných orgánech nacházejí infekční ložiska, prostřednictvím toxinů snižují imunitní vlastnosti kůže jako celku i jednotlivých kožních orgánů a podkoží. V těchto místech dochází k hromadění toxických látek. Čelní dutiny jsou tímto způsobem závislé na stavu ledvin, čelistní dutiny na stavu plic.V obou dutinách se dotyčnému vytvořila infekční ložiska, která svou produkcí toxinů přímo místně poškozovala oční bulbus, do něhož přestupovaly toxiny i infekce. Vlasové cibulky jsou imunitně závislé na stavu ledvin a u dotyčného jejich kvalita celé situaci odpovídala – bylo možné v nich nalézt bakteriální infekce. Imunitní reakce, která je typická pro ekzematiky a je vrozeného původu, způsobila, že kůže reagovala na imunitní podněty vzhledem k nahromadění toxických látek v kůži a podkoží zánětem, který je živnou půdou pro plísně. Celý tento systém ekzému způsobuje, že do podkoží je vylučováno nadměrné množství histaminu, který způsobuje nejen subjektivně nepříjemné svědění, ale i další zánětlivé projevy kůže.

Detoxikace

Postupně v průběhu šesti měsíců bylo třeba pomocí RespiHelpu, MindHelpu, ImunoHelpu, UrinoHelpu, LiverHelpu a VelienHelpu vyčistit souvztažné orgány. Zároveň bylo prováděno čištění kůže pomocí informačních preparátů Antimetal, Deimun Aktiv, ATB, Autotox, další preparáty byly podávány per os. Velmi důležitá byla i zevní terapie. Informačními komplexy Fatig, Vertebra a Colon byla natírána kůže v oblasti krku, loketních a podkolenních jamek. Postupně se v kůži objevovaly ostrůvky zdravé kůže. Průběh na počátku velmi kolísal, po velkém zlepšení hned na počátku kúry nastala recidiva potíží a návrat téměř k předchozímu stavu. I pak stav kolísal, během jednoho roku, v němž nemocný vykonal čtyři návštěvy, došlo ke zklidnění ekzému a k objevení ostrůvků se zdravou kůží, ale nikoliv k vymizení ekzému. Teprve ve druhém roce terapie se ostrůvky rozšiřovaly a aktivita ekzému byla nevýznamná. Po roce a půl a sedmi návštěvách v mé ordinaci bylo dosaženo prakticky úplného uzdravení kůže. V té době již také začala detoxikace vedlejších dutin nosních. SinuDren, MezenchymDren a BronchiDren dokázaly vyčistit čelní i čelistní dutiny. Po roce a půl došlo ke zhoršení zraku o půl dioptrie. Stav oka byl konstatován jako stabilizovaný. V současné době probíhá hormonální vyladění hypofýzy a štítné žlázy a přibylo i místní čištění vlasových váčků. Efekt nelze ještě konstatovat. Pacient sděluje, že již v průběhu kúry, která se specificky vlasy vůbec nezabývala, došlo ke zpevnění a zhrubnutí vlasů, takže má subjektivní pocit zmnožení vlasů. Přestal se nutkavě zabývat přepočítáváním vypadaných vlasů a pochvaluje si větší emocionální stabilitu, než míval dříve. Zlepšený vzhled kůže a vymizení svědění vyvolává zvýšené sebevědomí a lepší schopnost soustředění. Vzhledem k dvacetiletému trvání většiny potíží byla léčba časově náročnější, ale optimismus bylo možné pacientovi dodávat zkušenostmi, které jsou s touto příčinnou, cílenou léčbou velmi pozitivní.

Zdroj : Joalis

Tabulka vhodných a nevhodných potravin

 

NEVHODNÉ VHODNÉ
Mléko, mléčné výrobky s přídavkem barviv a umělých sladidel Mléko kozí, sojové, rýžové, ovesné, kukuřičné a výrobky z něj, zakysané mléčné výrobky (jogurt)
Tavené sýry, plísňové sýry Tofu, Tempeh, Natto, tvrdé, plátkové kvalitní sýry
Tučné vepřové maso,  kuřecí maso,uzeniny Luštěniny – hrách čočka, fazole, fazolky Azuki a Mungo, seitan, šmakoun, sojové maso, ryby, sojové a seitanové párečky a salámky, domácí králík, krůta, bio kuře,libové hovězí a vepřové maso,houby.
Řepný bílý rafinovaný cukr a výrobky z něj a všechny výrobky s jeho obsahem, umělá sladidla, glukózo fruktózový sirup Ječmenný slad, rýžový slad, ovocný cukr, třtinový cukr nerafinovaný, jablečný koncentrát
bílá mouka a výrobky z ní – rohlíky, chleba, piškoty aj. Celozrnná mouka, ovesné vločky, žitná, jáhlová, kukuřičná mouka,žitný kváskový chléb, kneckenbrot.
různé slazené tyčinky, sladkosti, oplatky, čokoláda,sušenky, kompoty a džemy s cukrem, slazené nápoje, energetické nápoje Karobové sladkosti, nesířené sušené ovoce bez přidaného cukru, oříšky, semínka, čokoláda s velkým obsahem kakaového prášku bez přidaného cukru a tuku
margarín, oleje stolní, sádlo Za studena lisované oleje olivový, slunečnicový,lněný, olivové máslo, malé množství normálního másla
Alkohol, dresingy, kečupy, ochucovadla, koření s glutamáty, kamenná sůl Ocet jablečný, rýžový, umeocet, bio sojová omáčka, mořská sůl, Miso, koření bez glutamátů
Preparát Joalis Fornex

Joalis Fornex je určen k detoxikaci jedné konkrétní struktury mozku: fornix.Tato struktura je důležitá při řešení výskytu nezhoubných nádorů (myomy, polypy, adenomy...). Je potřeba si uvědomit, že výskyt těchto nádorů není určen přítomností toxinu v místě nádoru, Ale toxinem přítomným v mozku.

Zdroj: Joalis

Snížená imunita u dětí

Extrémní nárůst poruch imunity u dětí pozorujeme ve své praxi již několik let.  Stále častěji se na nás obrací maminky dětí, které neustále trpí chronickými rýmami, opakujícími se virózami, záněty průdušek, zvětšujícími se nosními i krčními mandlemi, s chronickými stafylokokovými či streptokokovými infekcemi, ale třeba i chronickými poruchami trávení. Většina těchto onemocnění souvisí s poruchou imunitního systému, potažmo s alergií.

Imunitou se označuje schopnost organismu bránit se proti škodlivým látkám, pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního.

Přirozenou imunitu v těle zajišťuje komplex orgánů a buněk patřících do soustavy imunitního systému (zejména brzlík, slezina, tenké střevo, lymfatický sytém, játra aj.) Pokud orgány patřící do imunitní soustavy jsou dlouhodobě vystavovány velké zátěži zejména chemické (z vody, potravin, léků apod.), začne imunitní systém reagovat nepřiměřeně na látky, které pro tělo nejsou nebezpečné (např. pyl, peří), čímž vznikne alergická reakce.

Velmi důležitá je kvalita sliznice tenkého a  tlustého střeva a stav střevní flóry , která má vliv na vznik alergií. Dále je velmi podstatný stav jater.  Při nevhodné stravě plné konzervantů, chemických látek a kyselinotvorných potravin (bílý cukr, bílá mouka, ztužené tuky…) nedochází k jejímu nedostatečnému enzymatickému štěpení, strava následně hnije a kvasí a tím způsobí dysbalanci střevní flóry a její napadení plísněmi.  Následkem silného narušení střevní flóry se zvětšují póry ve střevní stěně a špatně strávené bílkoviny a další látky přecházejí do krevního oběhu, kde působí jako jed.  V této situaci imunitní systém reaguje zvýšenou tvorbou protilátek. Pokud tato situace přetrvává dlouhodobě začíná imunitní systém reagovat nepřiměřeně, čímž vzniknou alergické reakce a chronické poruchy imunity. Časté alergické projevy bývají :  kopřivka, ekzém, střídající se průjmy a zácpy, syndrom dráždivého tračníku, divertikulóza, ale mezi alergie patří i tzv. zimní alergie, které se právě projevují chronickými rýmami, neustálými virózami, dráždivým kašlem, chronickou únavou apod.

Velmi často tyto alergické projevy nebývají správně odhaleny a dětem je zcela zbytečně nasazována léčba antibiotiky, které ve výsledku stav ještě zhorší, jelikož zatíží už tak špatně fungující játra a střeva. Výsledkem pak bývají těžké stavy, které mohou přejít až v bronchiální astma či jiná těžká onemocnění.

Možná si pokládáte otázku, jak je možné, že vaše dítě trpící chronickým kašlem má negativní testy, které mu byly provedeny na alergologii. Tento problém se vyskytuje velmi často. Pacienti viditelně trpící alergickými reakcemi jsou podle klasické medicíny zdraví. Testy u nás prováděné jsou velmi orientační.

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud chceme podporovat přirozenou imunitu a vyhnout se alergiím je potřeba podporovat orgány, které do této soustavy patří. Dle mého osobního názoru dochází k tak strmému nárůstu poruch imunity a alergií vlivem požívání velkého množství potravin obsahujících různé chemické látky, tzn. stravy, která není přirozená ,v kombinaci s neustále se zvyšujícím příjmem chemických hormonálních léků a léků obecně.

Jaké doporučujeme kroky, pokud klasická medicína selhává? V první řadě navštivte nějakého odborníka zabývajícího se alternativní medicínou a poraďte se s ním. Dalším krokem, který můžete udělat již dnes, je co nejvíce vynechat z jídelníčku vašeho dítěte bílý rafinovaný cukr a výrobky z něj a také glukózofruktozový sirup. Uvědomuji si, že je to velmi těžké a někdy je těžší „boj“ s babičkami než s dítětem, ale jde o zdraví… Naučte své dítě zdravě mlsat ve formě ovoce či laskomin, které obsahují přírodní třtinový cukr anebo fruktózu. Omezte u vašeho dítěte příjem pochutin obsahující ztužené tuky (smažené brambůrky, sušenky…), omezte pití kravského mléka vyjma zakysaných výrobků a snižte příjem smažených pokrmů. Přeměňte tuto úpravu stravy vašeho potomka ve hru, do které ho pozitivně zapojíte, pokud to uděláte formou zákazu, nevydržíte to ani vy a ani on.

Dalším krokem je podpora organismu bylinami. Správnou kombinaci by vám měl navrhnout odborník, ale některé postupy můžete vyzkoušet sami.  Vytvořila jsem speciální přípravek pro děti, které trpí sníženou imunitou, a to čajový koncentrát Imunita děti. Jedná se o koncentrovaný bylinný čaj, který má konzistenci sirupu, byť to sirup není, jelikož neobsahuje přidaný cukr.  Tento koncentrát je koncipovaný tak, že podporuje funkci jater, ale zejména tenkého a tlustého střeva a obsahuje i byliny s antivirotickými účinky. Koncentrát je možné užívat preventivně anebo společně s tinkturou Grep a Lichořeřišnice, a to při akutních potížích. Koncentrát doporučuji užívat 6 měsíců, a to v intervalech 3 týdny, 1 týden pauza.  Čajový koncentrát  Imunita děti je velmi účinný, a pokud dodržíte i úpravu stravy, tak se výsledky dostaví velmi rychle. Nezapomeňte však, že zatížená psychika může z velké části ochromit funkci imunitního systému. Klidné prostředí a zábavný pohyb dělá zázraky!

Kvasinky

KVASINKY

ROD KANDIDA

Nejčastějším zástupcem tohoto rodu je Candida Albincans. Můžeme ji v malém množství nalézt i na zdravých sliznicích (pohlavního ústrojí, střevo, ústa, jícen, krk, nervový systém, na kůži, v nose, v uších). Poku pro ni nastanou vhodné podmínky, jako překyselený organismus, nedostatečnost imunitního systému, dostatek potravy, začnou se buňky množit.Pokud dojde k přemnožení kandidy v pochvě, projevuje se typickým bílým povlakem, svěděním, bolest při močení a sexuálním styku.

Za nesnášenlivost lepku může i kandida.

Nebezpečné je  přemnožení kandidy ve střevech prorůstá a vytváří trhliny, kterými do krve prostupují bílkoviny a další antigeny. Tím může přispět k nesnášenlivosti lepku, která se může projevovat jako autoiminitní onemocnění sovisející třeba s neplodností, nervovými problémy, alergií,nadýmáním, hrbolatých žlutých nehtů, chronickou rýmou, věčně ucpaný nos, v uších způsobuje záněty, zvonění v uších, přecitlivělost na zvuky, v očích způsobuje pálení, slzení, přecitlivělost na světlo apod.Toxiny kandidy mohou mít vliv na únavu , agresi, deprese, nervozitu, nedostatek energie.

Z přehledu vyplývá, že plísně mohou tvořit mikrobiální ložiska prakticky kdekoliv v těle. Na celou skupinu plísní a kvasinek je určen antimikrobiální preparát Joalis Yeast, který v sobě nese potřebné informace.Tento preparát je potřeba doplnit detoxikací okruhu ledvin , nervového systému a emoční řadou. Pokud se chceme zbavit všech příčin, je nutno zkontrolovat, zda v těle nejsou toxiny ze zbytků antibiotik (preparát Joalis ATB), radioaktivní látky (preparát Joalis Ionyx), těžké kovy (Joalis Antimetal) nebo chemické látky (Joalis Antichemik, Toxigen, Supertox). Preparát Candid je komplex, který v sobě nese informace nejen o kvasinkách, ale také o dalších strukturách, které je třeba detoxikovat.Nebezpečné je přemnožení kandidy ve střevech, protože kvasinka střevem prorůstáOtlak na malíčku u nohy
Otázka - Na malíku nohy u dospělého člověka se objevuje otlak, který dotyčný odstraňuje pouze chvilkovým odloupnutím. Lze tento problém řešit preparáty?
Odpověď - Jde o změnu na meridiánu ledvin. Singnalizuje špatnou energii ledvin. Doporučuji preparáty Urinodren, MindDren a Mezeq.
O poruchách ženského těla


Než se pustíme do výčtu dalších příčin a problémů, které postihují gynekologické ústrojí, vrátíme se k tématu infekčních ložisek.
Lidstvo má jasnou a poněkud pyšnou představu, že řídí život na této planetě. Domnívám se, že život na Zemi řídí mikroorganismy, které vystupují jako jedna vysoká inteligence, jež je podivuhodně organizována a má neuvěřitelné schopnosti k přežití.  Využívá náš organismus k rozmnožování, neboť nezbytně potřebuje svého hostitele. Vede s ním boj o přežití, a k tomu slouží imunitní systém. Ten se snaží bránit naše tělo proti každé akci. Mikroorganismy však promyšleně obsazují jednotlivé orgány a tkáně, usídlují se v nich ve formě ložisek a řídí pak chod organismu ke svému prospěchu.


Infekční ložiska se vyskytují v hypofýze, řídící žláze hormonálního systému. Z ní ovlivňují celou řadu orgánů a způsobují poruchy. Ovládají prsní žlázu, vaječníky, jejich prostřednictvím dělohu, pochvu, vejcovody, ale i nadledvinky či štítnou žlázu. Mikroorganismy pak s člověkem "manipulují" a vyvolávají nejrůznější zdravotní poruchy.


Souvislost s mléčnou žlázou
Hormonální dysfunkce vyvolává ložiska v mléčné žláze, ty pak bují ve formě nezhoubných nádorů adenomů, které se přeměňují ve vazivo, a z toho vznikají fibroadenomy. Jsou citlivé vůči hormonálním vlivům, kvůli nimž rostou nebo se zvětšují, každopádně způsobují potíže. Následně se hromadí toxické látky, protože žláza pod jejich vlivem ztrácí své obranné schopnosti. Radioaktivní látky, pesticidy, fungicidy a chemikálie se kupí a mezi nimi je i mnoho karcinogenních látek, které jsou schopny měnit genovou výbavu buňky. Pokud se přiřadí k celému procesu i vnitřní karcinogeny, nastává onemocnění, které nazýváme zhoubný nádor. Toxiny přítomné v mléčné žláze mohou při kojení přecházet do organismu dítěte a mnohdy způsobí nepříjemnosti. Nejčastěji se jedná o různé cizorodé látky, plísně a jiné infekce. Kojenec na ně může reagovat až přecitlivěle, přestože jej matka vzorně kojí.


Myomy a nádory v děloze
Podobně se toxiny chovají v děloze. Vytvářejí infekční ložiska nejen v její sliznici, ale i v poslizničních vrstvách, ve svalové vrstvě nebo ve vazech dělohy - parametriu. Děloha je pod vlivem hormonů i ložisek a toxinů bolestivá, bývají v ní záněty a vznikají nezhoubné myomy i zhoubné nádory. Mikroorganismy mají i další strategii. Ložisko vytvořené v děložní sliznici určují toxické bílkoviny, které při vývoji plodu ohrožují a poškozují nervový systém, ale i jiné orgány vyvíjející se pod vlivem genového programu.
Nejčastějším obsahem infekčním ložisek jsou borelie nebo toxoplazma přenesená ze zvířat. Toxiny těchto infekcí jsou velice agresivní vůči nervovému systému. Ten je složitý a k jeho poškození dochází v kterékoli části. Potíže nastávají v motorických, řečových, imunitních či emocionálních centrech, v nepřeberném množství různých nervových struktur. Novorozenec pak může mít nějakou zdravotní poruchu. Pro mikroorganismy je pozitivní, jestliže jde o záležitost imunitního systému. Proto se se stále více dětí rodí s jeho oslabením, s alergicky či atopicky reagující imunitou, s autonomními poruchami.
Všechny tyto nemoci jsou řízeny centrálním nervovým systémem a jedinec je připraven jako výhodný objekt sloužící k přežívání a k rozmnožování dalších škůdců. Této situace pochopitelně využívají i jiné mikroorganismy a vytvoří nová ložiska. Na svět přijde další ekzematik, astmatik nebo alergik. Narodí se človíček s nemocnými dýchacími cestami, poruchami zažívání nebo refluxem v močovém systému. Star do života pak nemá zrovna optimální.


Nezbytná očista před početím
Lidé jsou si vědomi toho, že má-li být výrobek kvalitní, musí být přísně dodrženy normy při jeho výrobě. Ve farmaceutických továrnách se čistota blíží absolutnu. Potravinářské podniky hlídají týmy hygieniků, jimž neunikne ani smítko. Ve firmách, kde vznikají počítače, je sterilní prostředí jako v laboratořích, aby během citlivé a unikátní výroby nevznikl zmetek.
Je pro mě nepochopitelné, že v jakémsi opojení ze své výjimečnosti lidstvo zapomíná na to, že vývoj v prenatálním stadiu i narození dítěte je ten nejsložitější a nejcitlivější proces. Rodiče by chtěli potomka, který nebude hyperaktivní, dyslektický, neklidný, s emocionálními zvláštnostmi či alergický. Každý si přeje dítko, jež nepotřebuje mimořádnou péči, ale člověk si zvykne i na šibenici. Někteří moji pacienti proto říkají: "Můj syn/dcera má astma, ale to má dnes každý. A tak se tím nebudeme zabývat…"
Přitom stačí tak málo. Když žena touží přivést na svět potomka, je důležité, aby svůj organismus připravila a očistila. Jedinou cestou z bludného kruhu je prevence.


Potíže v přechodu jsou normální
Řízení hormonální sféry je nesmírně jemné a jeho porucha způsobuje příznaky, které nazýváme klimakterické symptomy, jako jsou návaly horka, deprese, roztržitost, úzkostnost, bezradnost apod. Ženy se domnívají, že je to normální a že to souvisí s fyziologickým procesem. Mohu zodpovědně prohlásit, že tomu tak není a že tyto potíže jsou vždy výrazem poruchy řídící funkce hypofýzy, která nastává na základě toxické zátěže. Po kontrolované detoxikaci se problémy upravují.
Častou příčinou toxické zátěže hypofýzy v přechodu, a nejen v něm, jsou kovové materiály užívané v zubním lékařství. Za nejškodlivější můžeme označit amalgám - slitinu rtuti, stříbra a dalších kovů. V moderní medicíně se při potížích podávají umělé hormony, aniž by se hledala příčina. Přes všechna tato opatření chybná činnost hypofýzy přetrvává, protože roli nehraje jenom množství produkovaných hormonů, ale i jejich kvalita. Na porušenou kvalitu pak hormonální orgány reagují většinou chybně. Prsní žláza, vaječníky i děloha jsou ohroženy nádory a dochází i k dalším poruchám.
Nenáročná prevence zhoubných nádorů
Stačí udržet v dobré kondici řízení hormonálního systému a zabránit shromažďování látek v organismu. Detoxikace vedoucí k optimalizaci obranného protinádorového systému je v naší ordinaci každodenní praxí. Snad se to mnoha lidem zdá příliš jednoduché. Kdyby to stálo miliony, možná by ve funkčnost uvěřili. Prostředky a systém, které skutečně zbavují organismus všech toxinů, jsou však už jiná kapitola.

MUDr. Josef Jonáš

Přijďte včas na diagnostiku k nám do poradny. Objednejte se pomocí e-mailu nebo telefonního čísla.

Přibývá akutní infekce

I když v Portugalsku už chřipková epidemie propukla, v Česku zatím není. Hygienici předpokládají, že na přelomu ledna a února Českou republiku potrápí. Mnohem víc teď nicméně lékaři řeší akutní respiráční infekce.

Zmírnit či úplně vymizet obtíže Vám pomohou informačnín a bylinné preparáty Vironal, Drags Imun, tinktůra z pupenů Lichořeřišnice, tinktůra z bylin Grep, Tinktůra z bylin Echinacea,  tinktůra - směs z bylin Imunita nebo Průdušky a Nachlazení. Dále  bylinné čaje Angína, Cřipka, Imunita, Průdušky nebo Čajové bylinné koncentráty Imunita-děti, Stres a vyčerpání.

Pomůžeme Vám s výběrem přímo v naší poradně, objednávejte se telefonicky nebo e- mailem.

K dostání také v e-shopu na www.kapkaltm.cz

Dotaz

Dobrý den, můžete mi prosím poradit nějakou preventivní kůru pro mé děti (2-5 let), k posílení imunity organismu, aby byly schopné bránit se lépe rýmě, kašli, nachlazení a virózám?

Důvodem častých nemocí dýchacích cest, může být problém s imunitou, ale také stres ze školky, nebo školy, zanesení plic smogem, anebo chronické infekce usazené pod sliznicí, tzv. mikrobiální ložiska. Jestliže dokážeme pracovat se všemi těmito příčinami, dosáhneme toho, že děti nemusí být vůbec nemocné.V současné době si lidé představují, že musejí do organismu dodat něco, co chybí, např. vitamíny nebo imunitu stimulující látky. Hlavním problémem je, ale to co v organismu naopak být nemá a tím se zabývá detoxikace.

Probiotika patří do lednice
Střeva jako nejzásadnější orgán zodpovídající za imunitu. Střeva jako domov milionů dobrých, ale i špatnýchbakterií. Střeva jako náš zachránce, ale také kat. Ve všech těchto souvislostechjsou lidská střeva zmiňována. Lékaři i stoupenci přírodní medicíny apelují na to, aby se lidé o svá střeva starali, a to zvláště v případech, berou-li antibiotika, anebo mají oslabenou imunitu. Obnova střevní mikroflóry je náramně náročný a dlouhotrvající proces. Tak proč si jej trochu neusnadnit?
Probiotika slibují téměř zázraky…

Řeč je samozřejmě o probiotikách ve formě doplňků stravy, kterých je na našem trhu skutečně přehršel. Probiotika jsou mikroorganismy, které dokáží být našemu organismu prospěšné. Sáhnout bychom po nich měli, pokud chceme zvýšit odolnost a obrany schopnost našeho organismu. Rovněž je vhodné užívat probiotika jako podpůrný prostředek v boji s opakujícími se záněty horních cest dýchacích. Příznivě prý dokáží působit také na správné funkce močových cest. Obsažena jsou v zakysaných mléčných výrobcích, k mání jsou však také v každé lékárně ve formě tabletek, tobolek nebo prášku.

K tomu, aby probiotika střevní mikroflóře prokazatelně prospívala, musí být v pilulkách obsaženo několik set milionů prospěšných živých buněk. Výrobci některých probiotických doplňků stravy se honosí čísly, která stovky milionů vysoce převyšují. Jenže někteří výrobci zřejmě netušili, když tyto hodnoty na obaly tiskli, že by se mohl najít někdo, kdo by (ne)pravdivost jejich údajů začal zkoumat… I stalo se tak. Výsledky analýz, které pro MF DNES provedl Státní zdravotní ústav v Praze, jsou skutečně rozporuplné. Čtyři z celkem třinácti testovaných doplňků stravy neobstály vůbec, některé byly na hraně a jen hrstka vyvolených v testu obstála na výbornou.

Po tomto zjištění vyvstala jediná otázka: Jak se to mohlo stát? Dle vyjádření odborníků a zástupců některých firem, na něž dopadl temný stín podvodu, stojí za vším špatné skladování výrobků. Probiotickým doplňkům stravy nesvědčí, podobně jako kysaným mléčným výrobkům, teplo. S narůstající teplotou totiž rapidně vzrůstá také riziko úmrtí užitečných mikrobů, ba co víc prakticky nevyhnutelné. Probiotika patří do lednice a kdo to neví, měl by o tom být poučen. Kde jinde, než na obalech těchto doplňků stravy! Jenže ouha – drtivá většina testovaných výrobků doporučovala skladování při pokojové teplotě do 25 stupňů Celsia. Proč? Nad tím zůstává rozum stát.

ProbiosanActiv-Col zakoupíte v našem e-shopu nebo přímo v poradně.

 


 

 


 


 

 


 


 

Jarní očista jater a žlučníku

Březen a duben jsou podle čínského pentagramu měsíce, kdy nám vládnou játra a žlučník. Právě toto období nám krásně ukazuje, jak je naše tělo spojeno s přírodou a koloběhem v ní, a v čínském pentagramu je to vše výborně znázorněno.  V jarním období všichni lidé od nepaměti podnikají nějaké očistné kůry, sbírají jarní byliny, které najdeme třeba i v tradiční velikonoční nádivce. Všechny tyto kroky vedou podvědomě k očistě jater a žlučníku.

V březnu má vrchol své činnosti žlučník.  Žlučník je velmi důležitý orgán v našem těle. Odráží stav našich jater – pokud dobře funguje žlučník, fungují dobře i naše játra, a naopak. Žlučník má společný vývod do dvanácterníku se slinivkou, takže tyto dva orgány jsou napřímo propojeny a ovlivňují se nejenom ve zdraví, ale i v nemoci. Velmi často se například dysfunkce žlučníku neprojeví přímo problémem s tímto orgánem, ale chronickým zánětem slinivky. Avšak žlučník neovlivňuje jen naše trávení, má i zásadní vliv na kvalitu našich kloubů a kloubních pouzder. Pod pravou lopatkou se nachází bod, který přímo souvisí se žlučníkem. Pokud trpíte chronickým bolestmi v této oblasti, vězte, že vám je způsobuje dysfunkční žlučník, přestože nemáte žlučníkové koliky. Dysfunkční žlučník způsobuje nadýmání, říhání, pocity hořkosti v ústech, zácpu nebo průjem. Za velkou částí onemocnění hledejte dysfunkční žlučník. Akupunkturní dráha žlučníku prochází přes hlavu, spánky, krční páteř, ramena, okolo loktů, kyčlí, kolen. Tam všude mohou vznikat zdravotní potíže při dlouhodobé špatné funkci žlučníku. Operativní vyndání žlučníku bohužel problémy nevyřeší. Žlučník je orgán, který v těle potřebujete, a pokud tam není, velká část práce přechází na slinivku, a tím vznikají další potíže.

Preventivně doporučuji právě v tomto období posílit funkci žlučníku. Můžeme použít čaj Čistící, který působí nejen na žlučník, ale čistí také střeva a krev a nebo směs z pupenů Čistící. Z tinktur z pupenů je také vhodná tinktura z Kopřivy.

Při zdravotních potížích se žlučníkem je vhodný bylinný čaj Žlučník, který tlumí zánět v oblasti žlučníku a zlepšuje jeho činnost. Také doporučuji čaj Nadýmání, který zlepšuje vylučování žluče a trávení stravy v oblasti tenkého střeva. Z tinktur výborně funguje Benedikt.

Pokud vám vadí bylinné čaje anebo nemáte čas si je vařit, můžete užívat čajový koncentrát Překyselení. Je to unikání výrobek na našem trhu, který je pohodlný a chutný na užívání, ale zároveň účinný.

Důležitou součástí jarní očisty a podpory žlučníku je celková úprava stravovacích návyků, odlehčení stravy.

 

Choďte co nejvíce ven do přírody a dívejte se na svěží jarní zelenou barvu. Zelená barva podporuje léčení žlučníku a jater. Procházky venku, obzvlášť rychlé, vás zbaví napětí a vzteku, který nedělá dobře těmto dvou orgánům a posílí i vaše oči a celkový imunitní systém.

Aby klouby nebolely...

Když se řekne "kloub", většina z nás si představí potíže spojené s pohybovým aparátem. Berle, ortézy, kloubní náhrady a vysoký věk - to jsou naše představy spojené s klouby. Jenže spojitost kloubních potíží s vysokým věkem je již dávno minulostí.Problémy s klouby a pohybovým aparátem dnes trápí nejen seniory, ale jednoznačně také osoby mladších generací. Výjimkou nesou ani děti. Málo pohybu, Nadváha, dědičnost, prodělané infekce - to vše má za následek celou řadu nepříjemných obtíží. K těm mohou významnou měrou, přispět také toxiny. Jejich přítomnost v organismu narušuje správný chod jednotlivých orgánů, záleží na tom, kde se toxiny usadí. Někdy jsou to játra, někdy ledviny a jindy třeba klouby. V nich se postupně začnou tvořit mikrobiální ložiska, která obsahují nespočet škodlivých mikroorganismů. Kloubní systém postupně ztrácí na vitalitě, klouby se deformují a člověka čeká neúnavný kolotoč bolestí a snížené pohyblivosti.

Důsledná detoxikace navrací pohybovému ústrojí ztracenou sílu a značně přispívá k obnově normální funkce kloubního systému. Nový preparát FasciDren je ideálním pomocníkem při komplexní detoxikaci pohybového ústrojí. Fascie, vazivová blána pokrývající sval, doposud zůstávala detoxikačním technikám poněkud skryta, přestože právě zde se rovněž nachází množství nebezpečných toxinů. Preparát FasciDren tedy odemyká novou bránu k tajemství důsledné a efektivní detoxikace.

Nechutenstvi
Dotaz:
Mám dvouročního chlapečka. Od mala máme problémy se stravou. V poslední době nechce moc jíst. Nechutná mu. Těžko do něj něco dostaneme. Jíme zdravě,  i naše dítě. Jsou nějaké preparáty na podporu chuti k jídlu?
Odpověď:
U dětí se setkáváme s poruchou centra sytosti u hypotalamu. Doporučujeme užívat VelienDren a NoDegen.

Životní styl rodiny - záruka pevného zdraví dítěte

V předchozím článku jsme se zmiňovali o tom, že dobře zvládnutá detoxikace organismu, a to i dětského, nezávisí jenom na správně podaných kapkách, kdy se podávají pár týdnů a potíže jako zázrakem ustanou. Zmínili jsme i stravu a životní styl.

Zaměřme se na problematiku  zdravotních (ať psychických, či fyzických) obtíží u dětí. Do poradny přicházejí příbuzní dětí, kteří MUDr. Jonáše žádají o radu. Nejčastěji se jedná o alergie nebo jiné kožní problémy, astma a další respirační potíže. Běžné jsou i poruchy chování, jako jsou hyperaktivita, plačtivost, úzkostlivost a další.

Strava jako spouštěč zdravotních obtíží

MUDR. Jonáš dává tyto nečastější potíže do souvislostí nejen se zátěžemi, které děti „zdědily“ po svých rodičích, ale i se stravou a rodinným zázemím. Obsáhlé pojednání o škodlivosti cukru si můžete přečíst v jeho statích, jimž jsme se na stránkách Bambi klubu před nedávnem věnovali: Cukr a mozek nebo Cukr jako sladké mámení. Komplexní pojednání o detoxikaci hyperaktivního dítěte naleznete také v pojednání MUDr. Josefa Jonáše ve stejnojmenném článku.

Ovšem, hlavním spouštěčem zdravotních problémů u dětí není pouze cukr. V hlavní roli mohou být jiné potraviny: „Naši nejmenší jsou nejvíce náchylní k intoleranci mléka a vajec. Riziková jsou také potravinářská barviva a nejrůznější konzervační látky. Všechna aditiva totiž podporují alergické reakce u dětí, ba co hůř – mohou se dokonce stát spouštěči hyperaktivity. Vše, co dítě sní, ovlivňuje biochemické pochody v jeho těle,“ potvrzuje MUDr. Jonáš v článku Za co všechno může potravinová alergie.

Rodinná pohoda přispívá ke zdraví dítěte

Nemusíme si dlouze vysvětlovat, že v pohodové rodině, v poklidném domácím prostředí, kde panuje především harmonie, se dětskému organismu daří lépe než v tom stresovém. „Emocionální klima rodiny má výrazný vliv na chování a vývoj dítěte. Pokud rodiče spoluprožívají s dětmi důležité životní události, pomáhají jim překonat úskalí a nezdary, zajímají se o aktivity svých dětí, pak je větší šance například zdárně vychovávat dítě s poruchami pozornosti,“ shrnuje MUDr. Jonáš.

Alarmující je výrazný úbytek společně tráveného času v českých rodinách. Děti se již v předškolním věku učí pracovat s počítačem, ale nelze zapomínat, že citové zrání může probíhat jen v kontaktu s jinými lidmi, především s těmi nejbližšími. A opět radí MUDr. Jonáš: „Proto je tak důležitý citový kontakt s dítětem, laskavost a empatie. Empatie spočívá v tom, že se rodiče snaží chápat dítě, spolucítit, spoluprožívat jeho radost nebo smutek.

Nehledě na to, že láska rodičů, pocit bezpečí, lásky a přijímání v dětství je základem sebevědomí a schopnosti přijímat a opětovat lásku v dospělosti. Proto rodinné zázemí, pocit jistoty a pohody doplněné vhodnou, vyváženou stravou by mohlo dětem stačit k vybudování pevných psychických i fyzických základů nejen v dětství, ale i do dospělosti.

odkaz bambiklub.cz

Příběh z poradny MUDr. Jonáše

Příběh z poradny MUDr. Jonáše

21.června 2013

K detoxikaci jsem se dostal zcela náhodou. Má nová partnerka se detoxikovala ještě předtím, než jsme se seznámili. A protože je mi v mnoha věcech vzorem, vůbec jsem neprotestoval, když mi navrhla, abych to zkusil také. S výsledky sezení u MUDr. Josefa Jonáše jsem byl docela zpokojen. Jediné co se ukázalo jako problematické, byl můj vegetativní nervový systém, který byl plný zátěží z dávno prodělaného stresu. Absolvoval jsem několik detoxikačních kůr, z nichž většina byla zaměřena právě na regeneraci tohoto systému, ale také na zvýšený tlak a problémy se žaludkem. Z poradny jsem si odnesl zcela nové preparáty EviDren a PeesDren.Myslím, že k nim patřil ještě preparát Cranium a Streson, ale na tom až tak nezáleží. Důležité je, že to byla podle mého subjektivního cítění ta nejlepší kůra jakou jsem kdy podstoupil.Do té doby jsem sice vnímal, jak potíže pomalinku ustupují, že lépe spím, a že mě už nebolívá hlava, ale to co přišlo po tom mě ohromilo. Během užívání těchto preparátů se ve mě strhlo něco jako lavina. Začal jsem najednou smrkat a vykašlávat, vůbec jsem netušil kde se to ve mě bere. Přidal se také slabý průjem a několik nocí jsem se budil, přesně s těmi samými pocity, kvůli kterým jsem před lety zaklepal na dvěře psychiatrie. Ale trvalo to několik dnů možná týden. A potom jako by něco odešlo. Ať to zní jakkoliv infantilně, cítil jsem se čistý a odlehčený a věděl jsem, že tenhle pocit si chci udržet co možná nejdéle!

Samotné užívání preparátů není nikterak náročné. Náročné je, se pevně rozhodnout, že se chci detoxikovat a nepolevit. Někdy jsem měl chuť se vším praštit a dát si hranolky a tatarku, zejména ve chvílích, kdy mé potíže na okamžik zesílily.Většina známých mě od mého rozhodnutí detoxikovat se, odrazovala. Dnes už mi většinou dávají za pravdu, protože si na mě té změny všimli.

Díky Vám všem!

Peter K.

Imunitu dětí lze ovlivňovat od narození

Narodilo se vám v létě či na jaře miminko a vy jste je hned zčerstva vyvezli v kočárku na výlet. Samozřejmě miminko bylo v zavinovačce, potom ještě v dečce, na hlavě čepičku, případně kabátek. U několikadenního miminka se tato péče dá pochopit, ale 1-2měsíční mimino se může bez obav začít pomalu otužovat.

Vždyť kolikrát vidíte dítko v kočárku, brečící, celé rudé, zapařené, a je vám hned jasné, že neutišitelný křik se z vozítka neozývá jen z důvodu hladu. Ale říkejte něco rodičům... To jen na okraj, že imunita se podporuje také přiměřeným oblékáním již od útlého věku. Dále pokračujeme omýváním vlažnou vodou po koupání.

S přidáváním porcí ovoce a zeleniny počkáme až do doby, kdy je dítě kojeno částečně a začíná se s příkrmy. Zeleninové mixy pomalu přidáváme do stravy od 4. měsíce, záleží na doporučení pediatričky, každé dítě vyžaduje individuální přístup. Se zeleninovými a ovocnými příkrmy postupujeme  tak, že každý den přidáváme jednu složku, abychom případně dokázali rozpoznat jednotlivý druh, na nějž by mimino mohlo být alergické.

Co ještě můžeme pro naše děcko udělat, aby se posílila jeho odolnost vůči nemocem, vnějším vlivům (neboli imunita) a zocelil organismus? Jak podotýká MUDr. Jonáš: "Našimi preparáty neposilujeme imunitu, ale řešíme příčiny, které imunitu blokují a zhoršují."

Preventivní mazání malých dětí oleji Bambi Oils.  Pokud je dítě starší a může užívat sirup, doporučujeme sirup Bioharmony - Imunita, nebo přímo Bambi Imun

Zdroj: Bambi klub

Patní ostruhy

Je možné odstranění patní ostruhy i nějakou přírodní cestou?

Oblast paty odpovídá reflexně pohlavní sféře, kde je třeba hledat skutečnou příčinu těchto bolestivých výrůstků. Ačkoliv se hovoří především o mechanickém vzniku, např. při nošení nevhodné obuvi, vznik ostruhy podle nás souvisí se špatným vápníkovým hospodařením. Na vině může být překyselení těla nebo úbytek pohlavních hormonů, které přímo ovlivňují vstřebávání vápníku. Ostruha a jiné kostní výrůstky, např. na páteři, se proto objevují zejména u žen ve středním věku, kdy již kolísá hladina estrogenů. V této době se také obvykle začíná projevovat i řídnutí kostí – osteoporóza. Problém nastává, když žena dostane od lékaře kalciové tablety, které tělo nedokáže díky nízké hladině estrogenů správně vstřebat a nadbytečný vápník se ukládá na nesprávných místech, kde následně způsobuje nepříjemné bolesti. Řešením je proto jednak odkyselení těla, nejlépe pomocí preparátu Joalis Boisalz, čaje Serafin Odkyselení, čajového koncentrátu Překyselení a úpravou stravy (omezení rafinovaného cukru). U žen je vhodné také dodání fytoestrogenů v podobě  tinktury z pupenů Jeřábu ptačího.

Vše je možné si zakoupit u nás o přímo v poradně, nebo objednat přes náš e-shop.

Detoxikace od ANTIBIOTIK

Detoxikace je velmi účinná v tom, že imunitní systém začne pracovat správně. Používají se různé laktobacily, bifidobakterie, ale bohužel problematika osídlení sliznic se netýká pouze střev, je to záležitost všech sliznic.Zde je potřeba dát tělu čas, aby si tusprávnou mikroflóru vybudovalo samo.Tělo od reziduí antibiotik detoxikujeme preparátem Joalis ATB, který kombinujeme s preparátem Joalis MindDren. Je třeba se také zaměřit na stav sliznic a odstranit z nich mikrobiální ložiska praparátem Joalis RespiHelp a Joalis ColiHelp.

zdroj.Regenerace speciál

Celiakie

Pomoc, dítě se nám osypává po jídle...

Kamarádce se před 13 lety narodila dvojčata, šikovné holčičky. Jedinou skrvnou na kráse mateřství a rodičovství bylo, že obě měly (a vlastně stále mají) alergii na lepek. Tehdy to pro nás byl naznámý pojem a všechny maminky jsme (s otevřenou pusou) pozorovaly naši kamarádku při přípravě jídel, mističek se speciálními svačinami, s obědy, jež si její dcery nosily do školky a posléze i do školy.

Pamatuji se, jak jsem se jich jednou na horách zeptala, jestli nechtějí tabulku čokolády a ony, ač zhruba dvou až tříleté, odpověděly, že už ten den kousek měly a že už víc nemohou. Již v tomto věku byly svědomité a věděly, jak se mají bránit nástrahám ze strany nevědoucích dospělých. Nutno dodat, že dnes jsou z nich šikovné sportovkyně, pilné studentky se zájmem o muziku, které o hlavu přerostly svou maminku... 

Dnes už se o různých alergiích ví více, také je k dispozici větší množství surovin, z nichž se dají jídla připravovat. Zvláštní je, že se těchto různých typů alergií, nesnášenlivostí na typy potravy vyskytuje tak nějak více. Údajně je to tím, že na začátku minulého století byly některé z těchto „nemocí“ pro děti opravdu smrtelné, neboť se nevědělo nic o dietách apod., děti se leckdy nedožily dospělosti, ale tím pádem po nich neměl kdo tuto nemoc dědit.

Pomoc, dítě se nám osypalo po jídle
Také v poradně MUDr. Jonáše se objevují dotazy týkající se právě celiakie. Maminka se ptá: „Pane Jonáši, co si myslíte o celiakii, alergii na lepek, je to opravdu celoživotní záležitost, jak se uvádí?“ Pan doktor maminku musel nejdříve trochu usměrnit ve výkladu jednotlivých pojmů: „Předně, celiakie nepatří mezi alergie, je to metabolická porucha.“ A pak se vyjádřil k dotazu: Primární, vrozená celiakie na všechny druhy lepku je celoživotní, neléčitelná. Sekundární celiakie, která se objeví v průběhu života a jde jen o intoleranci pšenice, je léčitelná.

Další rodiče se přišli do poradny poradit, neboť si nevědí rady se 6měsíčním synem, kterému začali dávat první pšeničnou kaši Hami a po týdnu se mu začaly dělat červené fleky kolem pusinky. Fleky do 20 minut zmizí. Vysledovali, že fleky se objevují po kaši a brokolici.

Na to má MUDr. Jonáš recept: „Intolerance pšeničné bílkoviny je docela častá, má ji přibližně každé desáté dítě. Odběrem krve je možné zjistit protilátky, anebo diagnózou na EAV přístroji, který používáme my. Když by vynechání pšenice (oves je daleko vhodnější) vám dělalo velké problémy, aplikujte dítěti naše preparáty Cortex, Elemde, Cranium a tolerance se upraví. Kapky mazejte na kůži bříška či loketní jamky, obsahují stopové množství lihu.

MUDr. Jonáš k alergiím
K problematice celiakie se MUDr. Jonáš několikrát vyjádřil na veřejnosti, na svých přednáškách. Proto si to shrňme:  „Mluvíme často o celiakii, mluvíme o nesnášenlivosti lepku, ale je potřeba si do těchto pojmů zavést pořádek, protože lidé si je pletou, a pro přípravu naší stravy je důležité vědět, co je co. Můžeme se setkat s alergií na lepek.

Alergie na lepek není častá a postihuje 1 % z populace. Obvykle se v průběhu stárnutí upravuje, ale může přetrvávat po celý život. Alergie je reakce imunitního systému na setkání s bílkovinou. Je to nepřiměřená, hysterická reakce, kdy imunitní systém nereaguje vhodnou, přiměřenou formou. Proto pak u alergiků platí pravidlo vše, nebo nic. Alergik totiž reaguje stejným způsobem na větší či menší množství alergenů. Tedy stopy lepku pak mohou vyvolat alergickou reakci, která se pak obvykle projevuje v dýchacích cestách, nervovém systému, pálením v ústech a jícnu, ale také záněty tlustého střeva, vyrážkami a občas i v mozku. Alergie se dá vyléčit a její příčinu hledáme v nervovém systému. Jde totiž o poruchu řídících mechanismů pro imunitní systém a tyto řídící mechanismy jsou umístěny v našem mozku.

Jiným typem poruchy je, jak jsme si již říkali, primární vrozená celiakie, což je genetický defekt, tedy jde o poruchu genetickou a jako taková je nevyléčitelná. V této době medicína nedokáže odtranit tuto vrozenou genetickou poruchu. Takovému člověku pak nezbývá nic jiného než se úzkostlivě vyhýbat setkání s glutenem, protože gluten působí jako jed. Dochází k ovlivňování psychického i fyzického vývoje. Mechanismus poškození je takový, že dojde ke speciální imunitní reakci v tenkém střevě, objeví se zánět tenkého střeva, buňky tenkého střeva se rozestupují. Protože tenké střevo je místem, kde dochází ke vstřebávání většiny látek z naší stravy, dojde k poruše tohoto vstřebávání a do organismu se tak nedostávají některé vitaminy, minerální látky, stopové prvky, ale i třeba bílkoviny.

Tento člověk pak trpí nedostatkem živin, což má vliv na vývoj i fungování organismu. Rozestouplými buňkami se do organismu dostávají celé molekuly cizorodých bílkovin, které dále ovlivňují nervový systém, dochází k poškozování nervového systému. U těchto lidí může také imunitní reakce být velmi prudká a jejich organismus může být citlivý i na stopové množství lepku.

Třetí variantou je získaná celiakie, která je v literatuře uváděná pod různými názvy. Současná medicína, zvláště v České republice, nemá diagnostické prostředky, které by dobře odlišily vrozenou celiakii od získané celiakie.

U získané celiakie je dietní režim volnější a je třeba se vyhýbat jen ozimé pšenici. Výjimečně může sekundární celiakie vzniknout i na jiné obilniny, i například žito. S celiakií na ovesný lepek jsem se nikdy nesetkal. Proto pak sekundární celiatik může jíst mnoho potravin obsahujících lepek."


zdroj: Bambiklub.cz
Foto: Samphotostock.cz

Neustále se Vám dělají čepy na mandlích?

Jak zabránit jejich tvorbě?

Čepy na mandlích jsou příznakem chronické infekce uvnitř mandlí. S úspěchem používáme kombinaci preparátů UrinoDren a TonsilaDren.

Proč imunita nechrání děti, jak by měla

V časopisech, v televizi a jiných médiích neustále slýcháme rady odborníků, jak zvýšit imunitu, jak zabránit stále se opakujícím infekcím dětí. Průměr u městského dítěte je šest až osm infekcí za rok, vesnické dítě onemocní 4-6krát do roka. Renomovaný pediatr řekl v televizi, že o svá vnoučata se stará tak, že je hlídá, aby řádně doléčila každou infekci. Od září prý ve školce mnoho nepobyly, "...to víte, dětské kolektivy...".

Z praxe celostního lékaře však vím, že všechny rady o zelenině, vitaminu C a podobně jsou jistě zdravé a dobré, ale na imunitu nefunkční. Dokud medicína nepřistoupí na teorii mikrobiálních ložisek, které rozmístěné pod sliznicí dýchacího ústrojí poškozují kvalitu sliznice dýchacího ústrojí, či v mozku poškozují řízení imunitního systému, nebo jsou jako chronické infekce příčinou stále se opakujících infekcí močového ústrojí, tak se nepodaří problém imunity vyřešit.

Při zkoumání imunity se zapomíná na to, že důležité je řízení imunity. Nikoliv tlupa dělníků, která vykonává nějakou práci (imunitní buňky, imunitní látky), ale řízení firmy je rozhodující. Řízení imunitního systému je uloženo v mozku. Mikrobiální ložisko (viz Luc Montagnier) je rozhodující příčinou, proč imunita nechrání naše děti tak, jak by měla. Mám mnoho důkazů o tom, že žádné dětské kolektivy nemohou při dobře řízené imunitě dělat z dítěte chronicky nemocného maroda.

Preparát RespiHelp vyčistí dýchací cesty a podpoří psychiku

 

Pocit životní spokojenosti souvisí s dýchacími cestami

Souvislost psychické pohody s imunitou. Stav dýchacích cest může ovlivňovat nálady a sebevědomí. Preparát vhodný pro detoxikaci okruhu plic – RespiHelp.Jakou má souvislost psychická pohoda s imunitou?

Emoce a vůbec pocity člověka určují kvalitu života. Jedno je však jisté – pozitivní pocity a emoce podporují obranyschopnost organismu, zatímco negativní emoce, jakými jsou smutky, propady nálad, trudomyslnost, strachy, stresy ji zcela výrazně oslabují.

Čisté plíce jsou základem zdravého sebevědomí ženy


Zdravé a čisté plíce jsou základem pro zdravé sebevědomí a vědomí vlastní ceny a hodnoty. Člověk, který má tyto tkáně čisté a dobře fungující, tak neupadá do stavů splínu,propadů nálad a lenosti, je stále zdravě optimistický a jeho nálady nejsou tolik závislé na chválení od okolí. A co víc, není také často nemocný.

Nejlepší lékař člověka je jeho vlastní imunitní systém. Právě na tomto základě funguje speciální preparát na bylinném základě Joalis RespiHelp, který dokáže dýchací cesty vyčistit, povzbudí řasinky na sliznicích dýchacích cest k většímu pohybu a tedy k samočistícímu procesu.

Jak dlouho se má preparát užívat?

Výhoda metody C.I.C. a preparátu Joalis RespiHelp je, že stačí užívat většinou jen jedno balení, tedy jednorázově. Preparát se užívá asi dva měsíce, a to je dostatečná doba pro organismus, aby se stačil zbavit největších nečistot z dýchacích cest.

Trpí Vaše děti často problémy horních dýchacích cest?


Děti školního věku často trpí záněty horních cest dýchacích kdykoliv se dostanou do kontaktu s infekcí - například v kolektivu spolužáků. Antibiotika ani po opakovaném podání už nezabírají a rodiče často neví, co s imunitou dítěte už dělat. Hledají proto často pomoc jinde. Pomoc přichází právě v podobě vyčistění dýchacích cest dítěte a obnovení jeho imunitního systému. Je to jednoduché, ale účinné - řešení vychází ze starověkých zásad přírodní medicíny a zkušeností dávných kultur.

 

Zánět průdušek u dítěte
Dotaz z poradny MUDr. Jonáše
Dobrý den pane doktore,píšu ohledně svého syna (7let) a dovoluji si poprosit o radu. Ve 2měsících byl poprvé léčen antibiotiky na zánět průdušek,každého čtvrt roku bral antibiotika na průdušky až do svých 2 let (ve 2 letech zápal plic), nebyl vůbec kojený (nedostatek mléka).Do 4 let nemluvil (doktoři se domnívali, že bude mít autistické sklony, které se naštěstí nepotvrdily), ve 4 letech po zjištění alergických reakcí v naší rodině na mléko díky vaší detoxikační metodě jsme u něho mléko a mléčné výrobky úplně vysadili. Místo toho pije rýžové mléko. Po nástupu do školky před dvěma lety neuplyne ani 14 dní, aby neonemocněl zánětem dýchacích cest či laryngitidou.Přes prázdniny v domácím prostředí je v pořádku, při nástupu do školky vždy onemocní. Má rok odklad školní docházky kvůli pozdnímu vývoji řeči a horší sluchové percepci (i když sluch má v pořádku). Prosím moc o radu, jakými vašimi prostředky syna detoxikovat.
Odpověď: V případě vašeho syna bych volil následující postup: 1. měsíc: LiverDren.Cranium, RespiDren 2. měsíc: UrinoDren, Streson, Elemde.
Vaše zkušenosti

Operace nebyla nutná.

Na konci klíční kosti se mi objevila tvrdá bulka o průměru cca 1 cm. Nebolela, ale byla vystouplá a dost vidět. Diagnóza lékaře zněla ganglion. Řešením bylo nechat si jej chirurgicky odstranit. Lékař mě varoval, že v těch místech, kde ho mám já, vznikají nevzhledné jizvy, protože se tam pooperační rány z pravidla špatně hojí. Jelikož jsem nechtěla jizvu, ale nehodlala jsem se smířit s nevzhlednou bulkou, začala jsem ji každý večer mazat Artrinem. Trvalo to nějakou dobu, zhruba půl roku, a bulka se začala zmenšovat a na konec zmizela úplně. Od té doby nedám na Artrin dopustit. Osvědčil se mi totiž také při namožení kloubů a šlach po sportu.

Veronika Lešanovská

Krvácející dásně

Dotaz:Dobrý den, chci se zeptat na příčinu a způsob lečby pri atrofii / úbytku / dásni / dásně nekrvácí /. Pravidelně navštěvuji terapeuta Joalis a presto se nám nepodařilo tento problém odstranit. Nadstandardně pečuji o svoji ústni hygienu. Předem děkuji za odpoveď.

Odpověď: Paradontóza je pro nás stále velký problém. Doporučuji: LiverDren,OroDren, preparát na vazivo a Cortex.

Cholesterol - problém stresu i nadbytku

Cholesterol - problém stresu i nadbytku

Příroda má lék na všechno... Příroda má lék na všechno...

Cholesterol je látka, která pomáhá tělu zpracovávat tuky, potřebujeme ji k tvorbě hormonů, ale i vitamínu D. Cholesterol tvoří přirozenou součást buněk lidského těla a je pro život nezbytný, jelikož plní řadu významných funkcí. Představuje základ všech buněčných membrán, je hojně zastoupen v nervovém systému, mozku, myelinových obalech nervů, nacházíme jej v játrech i ledvinách. Tvoří stavební kámen pro syntézu pohlavních a nadledvinových hormonů. Striktní snižování hladiny cholesterolu může u žen vést k neplodnosti.

Také je důležité si uvědomit, že hormony nadledvinek souvisí se stresem, takže pokud máte velký stres, tak máte zákonitě zvýšenou hladinu cholesterolu. Je to přirozená reakce organismu. Toto tvrzení se mi v mé poradně již několikrát prokázalo. Je zajímavé, že lidé, kteří se léčí antidepresivy, mají velmi často vysokou hladinu cholesterolu i přes to, že užívají léky na její snížení.

Cholesterol souvisí s tvorbou žluči a je nezbytný pro syntézu vitamínu D. Vnějším zdrojem cholesterolu je potrava, jejím prostřednictvím tělo přijímá 20–40 % celkového objemu cholesterolu. Nejvíce je cholesterol obsažen v živočišných tucích, uzeninách, vnitřnostech, vaječném žloutku a tučných mléčných výrobcích. Podle posledních zahraničních výzkumů se na vysoké hladině cholesterolu velmi významně podílí zejména příjem cukru, rafinovaných ztužených tuků a také různých druhů léků včetně antikoncepce.

60–80 % cholesterolu pochází z vnitřního zdroje. Je to endogenní cholesterol, který se tvoří přímo v těle, zejména prostřednictvím jater, dále střev a nadledvinek. Eliminace cholesterolu z organismu probíhá především pomocí jater. Je zde využit k syntéze žlučových kyselin nebo přímo vyloučen do žluče.

Celková hladina cholesterolu v krvi by měla být na hodnotě 5 mmol/l, zvýšené riziko se uvádí u celkové hladiny 5,1 – 6,5 mmol/l. Cholesterol se dělí na tzv. hodný HDL a špatný LDL. I jejich poměr v celkové hladině cholesterolu je důležitý.

Obecně se uvádí, že vysoká hladina cholesterolu v krvi způsobuje arteriosklerózu (kornatění cév), a tím riziko kardiovaskulárních onemocnění. Podle posledních zahraničních studii tomu tak ve skutečnosti úplně není. Samotná vysoká hladina cholesterolu je jen přibližným ukazatelem rizika vzniku arteriosklerózy. Je známo, že řada lidí užívajících léky na snížení hladiny cholesterolu přesto umírá na kardiovaskulární onemocnění. Pokud nedojde k tzv. oxydaci cholesterolu, nezačne se ukládat na cévní stěně. Oxydaci zabraňují tzv. antioxydanty a Omega 3 a 6.

V současné době vznikl v medicíně nový fenomén: „honba za cholesterolem“. Podle mých osobních zkušeností jsou léky na snížení hladiny cholesterolu podávány téměř každému, kdo má hladinu celkového cholesterolu vyšší než 4,5mmol/l. Tragédií je, že málokdy je s pacientem provedena anamnéza, aby si ošetřující lékař zjistil, jestli zvýšená hladina cholesterolu není způsobena třeba tím, že má pacient momentálně velký stres nebo že má zkreslené představy o zdravé výživě. Často mají vyšší hladinu cholesterolu v krvi lidé, kteří užívají léky poškozující játra anebo lidé po prodělané žloutence či mononukleóze. Léky na snižování hladiny cholesterolu, tak jako všechny léky, však mají celou řadu vedlejších účinků, například poškozují játra, způsobují chronickou únavu, bolesti svalů či tvorbu žlučových kamenů. Určitě bych velmi přemýšlela nad nutností užívání těchto léků a položila si otázku, do jaké míry se jedná o mé dobro a do jaké míry zajišťuji tržby farmaceutickým společnostem!

Pokud máte vyšší hladinu cholesterolu, pak první, co byste měli udělat, je přehodnotit svůj jídelníček. Cholesterol v krvi zvyšuje zejména kombinace ztužených tuků a cukr (průmyslově vyráběné sladkosti, sušenky, zákusky, ale i některé druhy müsli tyčinek). Dalšími rizikovými potravinami jsou uzeniny, průmyslově vyráběné paštiky, tavené sýry, hotové pokrmy s dlouhou trvanlivostí, potraviny s vysokým obsahem bílého cukru a bílé mouky, umělá sladidla (aspartam), přepálené tuky a alkohol.

Základem úspěšné léčby je jíst správné potraviny, uvolňovat stres pohybem a relaxačním cvičením a maximálně omezit užívání léků.

Jedna z kůr, kterou předepisuji svým klientům vypadá takto:

Střídavě po dni pít čaje Cholesterin ¾ litru za den a Játra ¾ litru za den. K tomu denně užívat tinkturu z pupenů Medvědí česnek. Dále je vhodné pravidelně užívat Omega 3 mastné kyseliny, Lecitin, a pokud víte, že vám cholesterol ovlivňuje zvýšený stres, tak čajový koncentrát Stres a vyčerpání.

Jestliže nemáte rádi bylinné čaje je možné užívat směs z pupenů Cholesterin spolu s Omega 3 a Lecitinen

Zdroj: Bylinyserafin.cz

Potýkáte se s problémem zvaný herpes-opar? Poradíme.

Herpetický virus žije v nervových vláknech a je prakticky nezničitelný. K potlačení recidivujících projevů aktivity tohoto viru musíme zlepšit funkci imunitního systému a očistit nervový systém. V takových případech pomáhá klientům užívání preparátů LiverDren, Cranium a NeuroDren.

Zajímá Vás téma detoxikace více?

 

Máte časté bolesti hlavy ?....
Bolí Vás klouby ?....
Máte často se opakující angíny, trpíte často rýmou, trápí Vás kašel ?...
Jste alergik, alergička ?...
Trpíte úzkostmi ?....
Trpíte nespavostí ?....
Trápí Vás váha ?...
Slyšíte často slovo odkyselení či detoxikace organismu, jarní očista a nevíte, jak začít ?....

Jsme tu právě pro Vás:-). Na adrese Dominikánská 123/10, Litoměřice.
Poradíme, popovídáme si s Vámi o Vašich problémech.
Pracujeme výhradně s přírodními bylinnými preparáty, čaji a přírodními doplňky
Další doporučené stránky: www.serafinbyliny.cz - zde jsme zařazeny v partnerských prodejnách a využíváme čaje, tinktury, práškové byliny...serafin

Dopřejte si vydatný spánek

Detoxikační medicína podle MUDr. Jonáše dokáže se spánkovýni poruchami poradit .

K detoxikaci při poruchách spánku doporučuje MUDr. Jonáš jako základní a zásadní preparáty: Vegeton, LiverDren, Cranium, Streson, RespiDren.

Dále můžeme doporučit bylinný koncetrát v moštu Dobrý spánek, užívá se 1/2 hodiny před spaním polévková lžíce.

Vše můžete zakoupit u nás v poradně nebo objednávat prostřednictvím e-shopu či telefonicky.

Alergie

 

 

Současná medicína používá pro léčbu alergií především lokální prostředky, které způsobují oplasknutí otoků a stahují cévy, aby se zabránilo tvorbě sekretu a hlenu. Farmaceutické firmy se předhánějí, kdo přijde s lepším lékem. Vlastní příčinu alergií, kterou najdeme v mozku, však nikdo neřeší.

Detoxikace je oproti tomu systém, který umožňuje odstranit z těla jedy, jež zabraňují správnému fungování organismu. Přitom věnujeme pozornost především nervovému a lymfatickému systému a dýchacímu ústrojí. Odstranění toxinů má za následek nejen zlepšení řízení imunitního systému jako celku, ale i odstranění přecitlivělých reakcí na přítomnost cizorodé bílkoviny.

Možná vás po přečtení předchozích řádků napadne, jak je možné, že alergiemi trpí již děti v kojeneckém a batolecím věku. Je to proto, že už v průběhu nitroděložního vývoje plodu se mohou do jeho nervového systému dostávat toxiny z těla matky. Je proto vhodné, aby žena absolvovala detoxikaci ještě před tím, než otěhotní.

Detoxikace je metoda, která nám umožní, že se tradiční rozdělení rolí, nastíněné v úvodu tohoto článku, otočí. Nedobytnou pevností se stane naše tělo a alergie na ně budou marně útočit.

MUDr. Josef Jonáš

 

Akné

 

 

 

 

Prakticky všechny chronické nemoci jsou důsledkem chybně prožitých emocí, chybně zpracovaných emocí a chybně konstruovaných emocí. Proto můžeme příčiny akné hledat nejen v oblasti materiální, tedy v infekci, event. v hormonálních změnách, ale také v psychice, tedy především v emocionalitě člověka. Po vyrovnání emocionality (po pubertě) akné obvykle mizí; přetrvává jen v určitých případech.

Při léčení je třeba věnovat velkou pozornost játrům. Játra nemusíme vnímat jako nemocná, jejich dysfunkce v oblasti metabolismu tuků je prakticky nepozorovatelná (viz např. poruchy hladiny cholesterolu v dospělém věku). Jídlo, ale i utlumená agresivita, léky, drogy, to vše poškozuje játra a ta se pak „odvděčí“ dysfunkcí metabolismu tuků.
Léčit je třeba rovněž hormonální poruchy, resp. poruchy v řízení produkce pohlavních hormonů. Současná medicína doporučuje antikoncepci, ale víme, že existuje i řada přírodních prostředků určených k normalizaci hormonálního systému. Emocionalita vyžaduje rovněž péči, se kterou však obvykle člověku musí pomoct někdo druhý. Člověk sám totiž není schopen nahlédnout na své emocionální problémy.
Zbavit organismus jedů poškozujících hormonální systém i játra a psychiku, to je cesta k úplnému vyléčení akné a ke krásné, svěží, zářivé pleti.

MUDr. Josef Jonáš

 

Řízená detoxikace podle MUDr. Jonáše (přírodní očista organismu)

Naše tělo se díky psychice, životnímu stylu a mnohým dalším okolnostem znečišťuje toxiny, které způsobují různé nemoci. Holistická metoda Controlled Inner Cleansing byla vyvinuta s cílem pročistit konkrétní místa organismu a dosáhnout jejich uzdravení navozením přirozených samouzdravujících pochodů.

Pomocí přístroje SALVIA, který pracuje na principu elektroakupunktury, terapeut získá podrobnou toxickou "mapu" organismu. Tento přístroj dokáže testovat až několik tisíc konkrétních toxických zátěží a stanovit vhodnost konkrétních potravin, léků apod. pro daného jedince. Terapeut s jeho pomocí snadno zjistí jaké toxické zátěže se v organismu klienta nacházejí a jakými preparáty je možné je odstranit. Navrhne účinný očistný program, který vede k "samouzdravení" postiženého orgánu pomocí preparátů a vlastního imunitního systému.

Metoda C.I.C řeší celou řadu běžných civilizačních onemocnění. Nejlepší výsledky jsou zaznamenány u alergií, ekzémů, slabých imunit a častých nemocí, bolestí hlavy, bolestí zad, potíží spojených s dýchacími cestami, astmat, problémy gynekologického ústrojí, problémy močového traktu a dalších. Více než desetiletá zkušenost s touto metodou dokazuje, že snad neexistuje žádné onemocnění (kromě prokazatelně geneticky podmíněných), které by se nedalo spojit s výskytem toxinů v konkrétních tkáních.

Močový měchýř

V lednu je nejvíce ohrožen močový měchýř, což se projevuje hlavně po stránce psychické, například ztrátou nálady, sklonem k záchvatům, ale i menšími problémy při močení. Den se začíná prodlužovat jen velmi pozvolna, a tak nezbývá než se utěšovat nadějí, že se to již naklonilo k lepšímu.

Málo se ví o tom, že močový měchýř je velký kamarád s mozkem. Proto i potíže v něm (epilepsie, nádory, otoky, atd.) řešíme působením na močový měchýř. Posílíme jej, když budeme užívat preparáty Joalis Urinodren, Joalis Imun, Joalis Streson, Joalis MinDren nebo pomocí  Serafin tinktur z pupenů Brusinka, Lichořeřišnice, bylinného čaje Močový měchýř nebo směs z pupenů Ledviny a močový měchýř.

Objednejte se telefonicky nebo e-mailem k diagnostice. Určíme, který bude účinný právě pro Vás.

Vitamin B12
Ve svém článku o preparátech Vitavite a Vitatone zmiňujete, že mnoho lidí má potíže se vstřebáváním vitaminu B12. Proč je zrovna tento vitamin tak důležitý a proč se obtížně vstřebává?
Jak už jsem uvedl, vitamin B12 je velice důležitý pro funkci nervového systému a krvetvorbu. Vegetariánství, které je v poslední době na vzestupu, může přinést nedostatek tohoto vitaminu, protože vitamin B12 se prakticky vyskytuje výhradně v masu. Proto se vegetariánům doporučuje, aby doplňovali tento vitamin pomocí potravinových doplňků. Avšak i lidé, kteří jedí hory masa, mohou trpět nedostatkem vitaminu B12, protože jejich žaludek neprodukuje již zmiňovaný vnitřní faktor. Vzniká tzv. makrocytární anémie s výskytem velkých červených krvinek, které svou velikostí signalizují nedostatek tohoto vitaminu. Aplikace vitaminu B12 není snadná a obnova jeho působení může být zdlouhavá, trvá i několik týdnů. Jelikož je pro tělo tak důležitý, vytváří se ho v játrech značná zásoba. Odtud se uvolňuje pro ostatní orgány. Při první aplikaci se tedy vitamin B12 ukládá do vyprázdněných jater. Teprve později se opět začne uvolňovat do ostatních orgánů. Méně známý je význam vitaminu B12 pro fungování nervové soustavy. Velká část starých lidí, kteří mají poruchu paměti a myšlení, trpí nedostatkem vitaminu B12. Jeho aplikace jim mentálně výrazně pomůže.
MUDr.Jonáš
Oba preparáty, Vitavit a Vitatone, zakoupíte u nás v poradně nebo v našem e-shopu.
Joalis Bambi Oil
Přicházíme s preparáty, které mají svůj příběh. Bambi Oil jsou tři lahvičky, v nichž se nachází směs kvalitních olejů určených k ošetření pokožky novorozence a batolete. Dětské oleje Joalis však mají proti všem ostatním na trhu něco navíc. Lze je používat v kterémkoliv věku, a to nejen pro dítě, ale i pro dospělého, který třeba nemůže požívat preparáty firmy Joalis ústy (latinsky per os).

Tyto oleje jsou určené k přenosu informací do organismu přes pokožku. Předem sděluji, že kvalita přenosu je naprosto stejná jako při požití ústy, není tedy slabší, nedokonalejší. Tuto skutečnost mám ověřenu po dobu několika let. Pro přenos přes kůži můžeme samozřejmě využívat i jiné, např. lihové preparáty (pozor, nebudeme se natírat preparáty sirupovými). Bambi Oil v sobě tedy kombinují dva účinky: ošetření kůže dítěte a působení informace na fungování lidského organismu. A nyní zmíněný příběh.

Když se narodí do rodiny malé dítě, rodiče se mu obvykle snaží dát něco do vínku. Jsou-li rodiče literárně tvořiví, vyprávějí příběhy a pohádky, které si sami vymýšlejí. Někteří hodně nadaní pak mohou tyto příběhy vydat knižně. Nejznámější je medvídek Pú a Kryštůfek - i tento příběh vznikl z vyprávění, které tvořil otec pro svého syna.

Abych nevstoupil mezi řady "literárních pokušitelů", řekl jsem si, že pro syna Andrease vymyslím speciální preparát, který bude mít pozitivní účinky na jeho zdraví. Tak vznikly preparáty kombinované s ošetřením kůže. Výsledek byl i pro mě překvapivý. Nyní je synovi 3,5 roku a nikdy nepotřeboval žádný lék, nemusel navštívit pediatra pro nějaké onemocnění, neměl antibiotika, netrpěl kolikami, jeho kůže byla vždy naprosto hladká a čistá, měl vždy dobrý spánek a nikdy jsme s ním neprobděli žádnou noc. V obchodech s hračkami si nelehal na zem, neřval a nekopal kolem sebe. Tím nechci chválit Andrease, ale chci pochválit preparáty, které mu byly každodenně aplikovány na jeho kůži.

Při jejich tvorbě jsem se zamýšlel, co pro dítě mohu udělat. Pochopitelně se na prvním místě ocitla imunita, a tím odolnost proti nemocem. Tomu pomáhá kvalita dýchacích cest a zažívacího ústrojí. Dalším problémem dětí bývá jejich kůže. Množství ekzémů, opruzenin, potniček a různých afekcí na kůži je značný. Jsou vždy výrazem nějakého problému. V neposlední řadě je to nervová soustava dětí. Neklid, nespavost, vegetativní problémy projevující se kolikami, ale také nechutenství, zvracení, to vše má vztah k nervovému systému. Dobrá funkce hypotalamu zajišťuje nejen stabilitu vegetativního nervového systému, ale i například přiměřenou chuť k jídlu. Důležitá je také dobrá snášenlivost očkování a eliminace nepřiměřené úzkosti nebo agresivity. To byly cíle, se kterými jsem tvořil zmíněné kožní preparáty.

Nakonec vyšlo, že vše potřebné je možné dostat do tří typů preparátů, tří typů olejů. V několikaletém pokusu jsem dokázal, že potřebné vlastnosti těchto preparátů se mi opravdu podařilo naplnit. Z toho tedy vyplývají účinky, které můžeme očekávat. Preparáty nejsou tvořeny konkrétně tak, abych mohl říct, že v jednom oleji jsou tyto informace a v jiném oleji jiné. Preparáty jsou vytvořeny poněkud jiným, komplexním způsobem a tak, abychom začali žlutou barvou, pokračovali přes oranžovou k modré. Začneme-li však v jiném pořadí, nedopustíme se chyby. Ideální aplikace je střídat olejíčky jeden den jednu barvu, druhý den druhou, třetí den třetí barvu a tak stále dokola. Tak docílíme nejlepšího výsledku.

Dětské oleje nám umožňují posunout začátek detoxikace do prvních dní po narození dítěte a umožní rodičům prožít ze svého novorozence více radosti, než když dítě trpí různými zdravotními problémy, což rodiče bolívá často více než dítě. Přeji této nové kategorii preparátů úspěšný start. Berte tyto preparáty nejen jako ukázku dalších možností informační detoxikace, ale i jako můj dárek všem dětem.

Trojice informačních olejů Bambi Oil představuje úplnou novinku v sortimentu Joalis. Vedle informační složky obsahují tyto produkty mandlový olej s jedinečnými kosmetickými vlastnostmi a směsi specifických kvalitních olejů vhodných ke zvláčnění, ochraně a regeneraci citlivé pokožky novorozence a batolete. Oproti jiným dětským olejům kombinují Joalis Bambi Oil ošetření kůže dítěte s účinky informace. Jsou určené k přenosu informací do organismu přes pokožku, tyto informace pak příznivě působí na fungování lidského organismu.

MUDr. Josef Jonáš
Zažívací potíže

 

Rozhovor s naší spokojenou klientkou, paní Dvořákovou.

Dobrý den, paní Dvořáková, můžete našim čtenářům popsat své problémy, s nimiž jste přišla do detoxikační poradny?

Víte, celý život mě trápily zažívací potíže. Jednalo se spíše o neurčité, různě intenzivní bolesti břicha, problémy s trávením, nadýmáním apod. Myslela jsem si, že je to v podstatě normální, že u každého z nás jsou tyto pochody nastaveny trochu jinak. Často jsem si pomyslela, že jsem asi snědla něco těžšího, ale jelikož mě bolesti trápily téměř nepřetržitě, začala jsem dbát na zdravou stravu.

 

Pomohla vám nějak tato změna jídelníčku? V čem vlastně spočívala?

Jak se to vezme, vlastně ne. Bolesti se průběžně objevovaly i nadále, zažívání se příliš nespravilo. Navíc mě okolo 40. roku začaly trápit velké otoky. Nikdo nemohl přijít na to, co mi vlastně je. Trápila mě velká únava, bolesti a zvyšující se hmotnost, která postupně přesáhla i 80 kg. Věděla jsem, že je to nejspíš voda, protože kvůli bolestem a zažívání si množství a složení stravy hlídám. Navíc mi bylo dokonce objeveno velké vnitřní ložisko vody v břišní dutině.


Řekli vám lékaři, co je vlastně příčinou vašich potíží? Předpokládám, že se po nálezu zmíněného ložiska vody situace stabilizovala.

Kdepak, všichni jen krčili rameny nebo mi naznačovali, že jsem neurotička, protože mi vůbec nic není. Snad se mi malý okamžik ulevilo, to už vám přesně nepovím, protože moje obtíže byly stále horší a horší. Bolesti se stupňovaly, takže jsem například úplně přestala jíst maso. Ale vše se stále komplikovalo – podebíraly se mi zuby, nadále jsem trpěla otoky, po těle se mi objevovala ložiska hnisu. Můžu vám říct, že jsem byla už zoufalá a naprosto vyčerpaná. Víte, hrozný je ten pocit marnosti a bezmoc.

Pociťovala jsem téměř neustále strašlivou únavu, měla jsem gynekologické problémy i poruchu funkce štítné žlázy. Celý můj organismus byl oslabený – nefungovala mi pořádně imunita, takže všechno v mém těle bylo tak nějak špatně. Měla jsem v nepořádku psychiku, nemohla jsem pracovat, fyzicky jsem nebyla ničeho schopná. Do měsíce jsem mívala dvě až tři virózy.


Překvapily vás výsledky měření? Můžete nám říct, co vám bylo zjištěno a za jak dlouho jste se pak svých problémů zbavila?

Překvapilo mě, že příčina byla odhalena okamžitě – těžká metabolická porucha, konkrétně se jedná o nesnášenlivost pšenice. To bylo na začátku prosince, když jsem začala s detoxikací, a můžu vám říct, že efekt byl obrovský a okamžitý. Během velmi krátké doby jsem se zbavila asi 7–8 litrů vody, v březnu již byl váhový úbytek cca 12 kg! Zpočátku mi sice bylo zle, ale všechny detoxikační projevy jsem vydržela. Začala jsem ihned držet bezpšeničnou dietu a hrozně se mi ulevilo. Okamžitě se mi vrátila zpátky energie, síla a v podstatěpoprvé v životě zažívám stav, kdy mě nebolí břicho. Když teď vím, do jak obrovských problémů může vyústit„obyčejná“ porucha metabolismu, říkám si, že by se lidé měli rozhodně zamyslet nad tím, co jedí a jak vlastně žijí.Člověk by se měl o své tělo zajímat a dobře starat. Detoxikace vám pomůže, ale všechno za vás určitě nevyřeší.

 

Parkinsonova choroba

Dotaz: Dobrý den, lze detoxikací řešit Parkinsonovu nemoc? Pokud ano, do jake míry podle Vašich zkušeností můzeme byt úspesni? Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď: Parkinsonova choroba má progresivní charakter, který je detoxikací možné zastavit. Poškození, která již vznikla, se obvykle upravit nedají. Preparátů je třeba relativně hodně, protože mimo poruchy striata a nucleus niger býva přítomen i autoimunitní problém.


Opakované angíny

Mandle bývají velmi často zasaženy různými toxiny, vinou kterých dochází k opakovaným zánětům. Z těchto potíží, se může postupně vyvinout chronická angína. I chronická angína značně oslabuje reakce imunitního systému. U dospělých jsou především postiženy patrové mandle, u dětí i mandle nosohltanové. Většinou se jedná o smíšenou bakteriální infekci, která v oblasti mandlí dlouhodobě přetrvává. K nejčastějším příznakům se řadí zvýšená teplota, únava bolest v krku, pocit cizího tělesa v krku, dráždění ke kašli a zápach z úst.

K detoxikaci při těchto obtížích lze využít praparát Joalis Angin.

K dostání v našem e-shopu nebo přímo na poradně k zakoupení.

Tinktura z pupenů Šišáku bajkalského

Tinktura z pupenů Šišáku bajkalského. I když se jedná o cizokrajnou rostlinu, v posledních letech si získala u nás velkou popularitu v oblasti přírodních doplňků stravy.

Tento přípravek je velmi vhodný k užívání právě v zimním období, kdy nám mohou zatížené ledviny způsobovat potíže s krevním tlakem, ale také roční období moc nepřispívá k dobré náladě, a my máme sklony k smutku a únavě. Pozitivně působí při křečových žilách.

Šišák bajkalský snižuje krevní tlak, mírní neurózy, tlumí arytmie, zlepšuje spánek, je užitečný při velkém stresu a přepracovanosti. U starších dětí působí dobře k tlumení neuróz při školní docházce. Můžeme jí kombinovat s čajem Antistres a nebo Hypertonik.

Můžete objednávat přes e-shop wwww.kapkaltm.cz nebo přímo v poradně.

Komunikace s vlastním tělem

Naslouchat svému tělu je nezbytné pro zdraví a fyzickou pohodu a přináší dlouhý a spokojený život.

Vše, co se odehrává v duši (v naší psychice), se projevuje i v těle. Trvá však delší dobu, než se duševní pochody zhmotní a často dojde k onemocnění. Tělo může být značně poškozeno, než nám informace "dojde". Pokud se naučíme vnímat informace přímo od duše, můžeme nepříjemným tělesným projevům předejít, a tím se náš vývoj nebude brzdit.

Objednejte se telefonicky nebo e-mailem do poradny. Naše diagnostika najde příčinu Vašeho problému.

Základní otázky a odpovědi

 

Máte-li zájem o detoxikační medicínu a chcete odstraněním toxinů získat zpět své zdraví, měli byste mít alespoň základní vědomosti o průběhu detoxikace.


Jak dlouho trvá proces detoxikace, kdy nastane uzdravení?

Detoxikace lidského organismu je dlouhodobý proces. V ideálním případě začínáme s detoxikací ještě před narozením a pak pokračujeme průběžně. Daleko obvyklejší však je, že za detoxikací přijdou lidé s chronickými zdravotními potížemi, lidé dlouhodobě stresovaní. Spojíme-li dědičné faktory s dlouhodobým působením toxinů na lidské zdraví, uvědomíme si, že cesta k fungujícímu organismu nemůže být krátká.

Kolik kúr musím vybrat, abych cítil úlevu a byl zdráv?

Jedna tato dlouhodobá léčebná kúra trvá 1-3 měsíce. Při chronických potížích potřebujeme obvykle tři kúry, to znamená dohromady 6-12 měsíců: v některých případech „pospícháme", jindy rozplánujeme detoxikaci na delší dobu.

Jak často se chodí na vyšetření?

Snadnost nebo obtížnost detoxikace záleží na množství stresů v životě klienta, na jeho povaze, dědičných faktorech, době trvání obtíží atd. V průměru dochází klienti na vyšetření 2x ročně.

Je nutné, abych na vyšetření opakovaně dorazil, i když necítím žádné potíže?

Z preventivních důvodů a k udržovací detoxikaci přichází klient 1x za rok, a to i v případě, že se cítí zdravý.

Detoxikační medicína je jediná péče o lidské zdraví, která řeší příčinu problému. Má celostní charakter, nerozlučně pracuje s tělem a psychikou současně. Obě složky našeho organismu jsou nerozdělitelně propojeny.

Buďme zdraví a žijme v bioharmonii

Motto: "Každý z nás je jedinečný a nenahraditelný. Každý z nás je hoden lásky a úcty. Uvědomuj si to v každém okamžiku svého života a nikdy, nikdy na to nezapomínej?"

Politické třenice o nastavení systému našeho zdravotnictví vytváří znovu velmi negativní atmosféru v našem národě. Co z toho vyplývá pro nás, občany tohoto státu?  Jako vždy máme různé možnosti: 1) stát se a být vědomou bytostí a chápat, že přestavba klasické medicíny a vše s ní spojené, je nevyhnutelné; 2) nechat se vtáhnout do "obchodu se strachem" a neetickým citovým vydíráním, kdy starost, strach, úzkost a nejistota, mohou být spouštěčem "nemoci" z bezmoci.

Nabízíme diagnostiku celého těla + preventivní prohlídky.

S nápravou Vám pomůžou preparáty Joalis Bambihamoni 1-5, Joalis Bioharmoni l. a ll., Joalis Psychoharmoni

Objednávejte se telefonicky nebo e-mailem.

 

© 2011 JPdesign - www.jpdesign.cz - Tvorba internetových stránek
Kontejnery, koše, popelníky Kuchyně, koupelny Doplňky pro dům byt a zahradu Navrhujeme a realizujeme závlahové systémy Ohňostroje Litoměřice |
Thruhlářství Husák - Atypické tesařské konstrukce | Karty vykládací, vykládací karty, diáře, kalendáře | Půjčovna lyží a snowboardů JM Ústí nad Labem |
Zjc3ZW